Nooruke saarlanna tõi Venemaalt iluvõimlemise kulla (11)

Nooruke saarlanna tõi Venemaalt iluvõimlemise kulla

KULLATUD TÜDRUK: Oma esimestelt välisvõistlustelt kulla koju toonud Britha Kuldsaar on võimeline kus iganes graatsiliselt spagaati laskuma või jalad taeva poole seisma. Foto: Sander Ilvest 

Oma saavutuste poolest Saaremaa praeguse hetke parim iluvõimleja Britha Kuldsaar tuli hiljuti Venemaal toimunud lahtistel meistrivõistlustel esikohale.

Põhjatäht 2012 nime kandnud rahvusvahelised meistrivõistlused toimusid novembri algul Peterburis ning 13-aastase Kuressaare tüdruku Britha Kuldsaare sõnul olid need tema jaoks üleüldse esimesed võistlused välismaal.

Ühtekokku osales kõnealustel võistlustel üle 300 noore. Senine suurim võistlus, kus Britha Kuldsaar on osalenud, oli tema sõnul Lootuste Karikas, mis on lahtiseletatuna Eesti B-grupi võimlejate meistrivõistlus.

Oma tugevaks küljeks peab Britha Kuldsaar harjutusi kurikatega. “Minu trumpala on alati olnud kurikaharjutus, kuigi võistlen lisaks kurikatele ka pallikavaga,” rääkis Kuldsaar Saarte Häälele. Venemaal astus nooruke iluvõimleja üles vabakava ja kurikaga.

Kuigi võimlemisega on Britha tegelenud juba neljandast eluaastast ehk ühtekokku seega juba üheksa aastat, on konkreetselt iluvõimlemise treeninguid olnud tal praeguseks napilt aastajagu.

Britha Kuldsaarel on kindel plaan iluvõimlemisega jätkata, kuid näiteks selles, kas ta ühel heal päeval ka olümpiamängudele võib välja jõuda, kipub ta praegu veel kahtlema. “Ma tahaksin pääseda kunagi, kui Tartusse ülikooli lähen, kuhugi suuremasse võistlusrühma, millega võiksin käia suurematel võistlustel,” avaldas ta. Ehkki just individuaalkava tõi talle seekord kuldmedali, ei usu Britha ise, et ta individuaalvõimlejana võiks piisavalt tugev olla.

“Ma ei usu praegu, et ma individuaalvõistlejana võiksin olümpiale pääseda, kuid rühmas võib-olla küll,” arvas ta.

Varem Gymnasticas Tiiu Haaviku käe all võimelnud ja mullu individuaalsete treeningute peale Tiina Käeni juhendamisel üle läinud Britha Kuldsaar jõudis läinud aastal esimese saarlannana iluvõimlemises Eesti meistrivõistlustel poodiumikohale. Sel hooajal juhendab teda Kadri Sarjas, kellega Britha Kuldsaar on oma sõnul koostööd teinud alles septembrist alates. Kavasid on tal muuhulgas aidanud kokku panna ka võimlemisklubi Janika Tallinna osakonnas tegutsevad treenerid.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 332 korda, sh täna 1)