Mihkel Räim sõlmis profilepingu (1)

Saarlasest jalgrattur ja viimasel hooajal Prantsuse amatöörmeeskonnas sõitnud Mihkel Räim sõlmis aastase profilepingu Itaalia kontinentaalmeeskonnaga Amore & Vita.

Räim ise ütles Saarte Häälele, et kaalumist oli pikalt, kas jätkata amatöörmeeskonnas või sõlmida leping profimeeskonnaga ja astuda samm edasi. “Asi susises üsna pikalt, kuid ei tahtnud enne rääkida, kui kõik oli kindel,” sõnas Räim. “Minu jaoks on see samm edasi. Ikkagi profimeeskond,” selgitas ta otsuse tegemise tagamaid ja lisas, et tegelikult ei osanud ta profiklubiga liitumise võimalust nii vara oodata. “Uskusin, et 3–4 aastat läheb veel aega,” märkis saarlane. Küsimuse peale, et ehk saigi otsus liiga vara tehtud, vastas Räim: “Eks elu näita.”

Sel aastal head sõitu näidanud Räim sõlmis lepingu suuresti tänu endisele ratturile Andrus Augile, kes on ka ise selles klubis sõitnud.

Klubi asub Itaalias Luccas, kus klubi antud korteris hakkab elama ka Mihkel Räim.

Saarlasest uusprofi sõnu vahendas ka portaal Rattaprofid.ee, millele Räim ütles, et järgmise hooaja põhieesmärk on elukutseliste seas kanda kinnitada ja olla teistele hea klubikaaslane. UCI punktid ja head tulemused oleks alustava professionaali sõnul talle boonus.

Tegemist on väga rahvusvahelises kalendris sõitva meeskonnaga, kes osaleb erinevatel jõuproovidel nii Euroopas, Aasias kui ka Põhja-Ameerikas.

Räime kasvatajaklubi ja siinne koduklubi on SJK Viiking. Kuu aega tagasi Saarte Häälele intervjuud andes sõnas Mihkel Räim, et jäi eelmise hooajaga rahule. “Oli pettumusi, kuid samas üllatasin teistel sõitudel,” märkis ta ja nimetas suurimaks pettumuseks Eesti meistrivõistlusi ja suurimaks üllatuseks Balti tuuri Mägedekuninga särki. Juba siis ütles Räim, et pakkumisi on mitmelt klubilt, kuid oma otsust ta toona veel ei avalikustanud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 289 korda, sh täna 1)