Kolemaja, millest pidi saama uhke spaa (FOTOD) (7)

Kolemaja, millest pidi saama  uhke spaa

ME TÖÖTASIME SIIN: Just nendes ruumides, kus täna vilistab tuul, töötas kunagi õmblejatearmee. Kummalisel kombel tervitasid nad Saarte Häält fotol, mis vedeles maja ees murul. Foto: Sander Ilvest

Kuressaare ühest kuulsamast kolemajast pidi saama suur spaahotell, kuid nüüd ootab ta järgmisel nädalal pankrotivarana 146 000 euro eest ostjat.

Kui Saarte Hääle lehemees ja piltnik läksid Kuressaares Pikal tänaval asuva endise teenindusmaja olukorda kaema, vaatas neile muru seest vastu üks mustvalge vettinud foto. Noored naised reas õmbluslaua taga, kalender seinal näitamas aastat 1981. Justnagu tahaks öelda, et selles majas oli kunagi elu. Nüüd pole selles neljakorruselises hoones muud kui haigutavad aknaaugud, grafiteid täis seinad ja vilistav tuul.

Parem pole olukord ka Pika tänava poolses väiksemas hoones, kus varem asus naiste juuksurisalong. See on siiski veidi paremas korras ja hoonel on omanik, kes oma sõnul ootab paremaid aegu.

Jutt käib siis peamiselt Pikk tn 26 asuvast hoonest, mis oli sadadele töötajatele töökohaks olnud teeninduskombinaadi Saare üks hoonetest ehk teenindusmaja.

Viimati oli see hoone Primus PR-i omanduses, mis nüüdseks on pankrotis ja mille vara pankrotihaldur müüb. Pikk tn 24 ehk siis suure maja väiksem (kuigi vanem – toim) naaber kuulub ajalehe Meie Maa omanikule Arne Pagilile.

 

Ilusate aegade ost

Pärast Eesti iseseisvumisaegseid kinnisvaravangerdusi sai Pikk 26 omanikuks soomlastele kuulunud OÜ Saarekallas, mille omanikud omavahel nii tülli keerasid, et klaarisid maja omandisuhteid seitse aastat. 2006. aasta aprillis päästis nad vaidlusest Primus PR-i omanik Priit Riim, kes hoone ära ostis.

Riimil olid majaga suured plaanid. Nimelt tahtis ta sinna ehitada spaahotelli. Räägitud on ka sellest, et sellega oleks saanud Riim Primuse oma ehitajatele tööd anda.

Vähemtähtis asjaolu pole arvatavasti see, et Kuressaare vanalinnatsooni poleks ühtegi taolist kolossi ehitada lubatud. Vana maja renoveerimine oli vaat et viimane võimalus säärasesse kohta nii suure spaa tekitamiseks. Hoones oli ikkagi4873 ruutmeetritpinda. Seda enam et uuringute järgi oli hoone nii tugev, et poleks lammutamist vajanud. Juurde plaaniti ehitada vaid 780-ruutmeetrine spaaosa. Suuremast majast oleks siis saanud hotell.

Riim hõõrus ostujärgselt käsi ja rääkis kohalikus ajakirjanduses, et tegu on väga õnnestunud ostuga. Hinna jättis ta saladusse.

Valmis oli isegi hoone eskiis. Selle autor oli Asum Arhitektid ja üks autoreid nüüdne Kuressaare linnaarhitekt Hannes Koppel.

Raul Vinni, Tõnu Veldre

Edasi loe tänasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 733 korda, sh täna 1)