Kesklinna ärihoone ümberehitus sai rohelise tule (5)

Kuresaare linnavalitsuse eilsel istungil otsustati anda ehitusluba ABC Saare OÜ-le, laiendamaks Tallinna tn 14A asuva äri- ja eluhoone esimese korruse äripindu, kus tegutsevad praegu Elektroonika äri ja Grete pood.

Äripindu on linnavalitsuse andmeil voli laiendada projekti alusel, mille on koostanud OAAS Arhitektid. Nende töö märgusõnaga “KLOTS” pälvis Tallinna tn 14A äripindade laiendamiseks korraldatud arhitektuurivõistlusel I preemia. Päris samasugune nn ümberehitus siiski ei tule, kui algselt kavandatud. Mõningaid detaile on muudetud sobivamaks ning linnavalitsuse pressiesindaja Kristiina Maripuu sõnul pole enam kavas muuta ka hoone fassaadi.

Arendaja Kalmer Mäekallase sõnul kavatsetakse hoone esimese korruse pindu laiendada sisuliselt tänavapiirini välja ehk tänavaäärse platvormi ulatuses. Muuhulgas tehakse ehitustööde käigus korda ka trepikojad. Millal ehitusega pihta saab hakata, Mäekallas eile veel öelda ei osanud. “Kindel on aga see, et luba anti täna välja ja seda on rõõm kuulda,” kinnitas ta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 705 korda, sh täna 1)