Vastukaja Eimar Kipperi arvamusloole “Kui toimuks küüditamine” (3)

Arvan, et pole eestlased nii halvad midagi. Puutudes kokku teisest rahvusest inimestega, olen eestlaste kohta küll lausa ülistavaid arvamusi kuulnud.

Mõned näited: tutvusin Venemaal vana sõjaväelenduri ja tema tütrega. Lendur oli töötanud koos eestlastega ja ütles, et kõik eesti mehed on meistrid iga töö peale. Tütar leidis aga, et eestlased on ainuke rahvus maailmas, kelle hulgas pole ühtegi halba inimest.

Ja nii mitmel puhul, kui Venemaal turistina matkasin, suhtuti eestlasesse vastutulelikult, sest oldi enne mõne hea eestlasega kokku puutunud.

Muidugi arvan, et eestlaste hulgas on nii häid kui ka halbu inimesi nagu iga rahva seas. Kuna olen eestlane, arvan aga, et eestlane olla on uhke ja hää.

Inimene sünnib heana, südametunnistus on sünnipärane.

Antiikfilosoof Platon sõnastas õpetuse heast valguse- ja kurjast pimedusejumalast. Kõikides uskudes on õpetus jumalast ja saatanast.

Tegutsemine südametunnistuse vastaselt, mis avastati kurjategijate juures, kes eitasid südametunnistust, tähendab nn psühhosomaatilisi haigusi, haigusi, mis ei allu ravile.

Urve Kirss

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 172 korda, sh täna 1)