Sikassaare sotsiaalmajas käärib (13)

Sikassaare sotsiaalmajas käärib

KÖÖK NAGU IGAS TEISES KODUS: Argo Kirss näitas Saarte Hääle ajakirjanikule, et sotsiaalmaja, sealhulgas maja köök, sai hiljuti igati korraliku remondi. Foto: Sander Ilvest

Kümmekond sotsiaalmaja elanikku kirjutas Kuressaare abilinnapeale saadetud pöördumises, et nende üüriarved on üle mõistuse kõrged. Mõned päevad hiljem soovis aga nii mõnigi elanik oma allkirja pöördumiselt tagasi võtta.

SA Kuressaare Hoolekanne nõukogu esimehe Argo Kirsi poole pöördusid Kuressaare linnas Voolu tn 7 asuva sotsiaalmaja elanikud, kes pole rahul oma liiga suurte üüriarvetega. Kollektiivsele pöördumisele on alla kirjutanud 12 inimest. Üldse elab sotsiaalmajas erinevatel põhjustel 29 inimest.

Eile pärastlõunal kutsus Argo Kirss Saarte Hääle sotsiaalmajja oludega tutvuma. Kuna kirja koostajad soovivad sotsiaalmajas elamise kulude vähendamist, uurisime, millest kulud koosnevad. Kirjas kurdeti ennekõike elektriga kütmise, maja halva soojapidavuse, pesupesemise ja arvele lisanduvate arusaamatute summade üle.

Argo Kirss väitis, et elektriga kütmine on praegu ainuke võimalus. Alternatiiv oleks kohaliku katlamaja ehitamine, aga selleks puudub raha. Pealegi saavad elanikud toasooja reguleerida, mis kajastub ka elektriarvetes. Oktoobrikuu elektriarved ulatusid 8 eurost 21 euroni.

Maja soojapidavuse kohta ütles Kirss, et maja on väljast soojustatud ja paigaldatud on ka korralikud pakettaknad. Sotsiaalmaja korrashoiukulud sisaldavad terve maja üldkulusid, ööpäevaringset valvet, remonti ja heakorda. Seda summas 9,79 eurot kuus. Loomulikult tuleb maksta pesupesemise eest. Samas on sotsiaalmajas ühiseks kasutamiseks värskelt remonditud tualett- ja pesuruumid. Kokku tuleb sotsiaalmaja elanikel maksta kuus eluaseme eest seega 26–40 eurot.

Elanikest, kellega Saarte Hääle ajakirjanik abilinnapea Kirsi külastuse ajal rääkis, ei kurtnud küll otseselt keegi oma elamiskulude liigse kalliduse üle. Lisaks võttis neli pöördumisele allakirjutanut eile õhtuks oma allkirjad üldse tagasi. Kaks neist väitis, et nad olid allkirja andmise hetkel alkoholijoobes ning kaks väitis, et kirjutas alla vaid selleks, et “tüütust Ullast lahti saada”. Pöördumise initsiaatorit Ulla Vasket ennast eile sotsiaalmajas kohal ei olnud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 661 korda, sh täna 1)