Saarepiiga Kertu tahab aidata maaperesid (FOTOD) (1)

Saarepiiga Kertu tahab aidata maaperesid

AMULETT KAELA: Tiia Leppik (paremal) kinnitab Saarepiiga 2012 Kertu Keskülli kaela ümber traditsioonilise Saarepiiga kaelaehte. Foto: Sander Ilvest

Laupäeval 20. Saarepiigaks valitud Kertu Kesküll kavatseb korraldada perepäeva maal elavatele lastele ja nende vanematele.

“Linnas elavatel inimestel on kergem üritustel käia, aga neil, kes kaugemal, maal elavad, ei ole alati võimalust linna tulla,” ütles kümne kandidaadi seast Saarepiigaks valitud 20-aastane Kertu. “Kuna mul on endal päris palju tuttavaid, kes maal elavad ja kellel sellist võimalust pole, siis mõtlesin neile.”

Kertu arvas, et tasuta perepäeva võiks korraldada Kuressaarest kaugel asuvates valdades kõige problemaatilisematele peredele, ja miks mitte kaasata ettevõtmisse teisigi Saarepiiga finaliste.

“Usun, et leian ka sponsoreid, kes aitaksid,” lausus Kertu.

20. Saarepiiga tunnistas, et laupäevane konkursivõit pole talle siiamaani n-ö kohale jõudnud. “Kas see just elu ilusamaid õhtuid oli, aga põnev kindlasti,” lausus ta, lisades, et konkurents oli tugev.

Kaht finaalõhtule eelnenud nädalat meenutas Kertu lõbusa ja toredana. “Kuigi oli ka pingelisi hetki, saime neist koos üle,” rääkis ta.

Konkursi võitjana sai Kertu reisibüroolt Wris 400-eurose kinkekaardi. Sihtkohta, kuhu minna, vastne Saarepiiga veel välja valinud ei ole. “Olen vaadanud küll, aga otsustanud veel mitte,” tunnistas ta. “Ilmselt teen seda ikka pärast kooli lõpetamist.”

Ka fotomissiks ja Saarlase lemmikuks valitud Kertu lõpetab ametikooli juuksuri erialal veebruaris.

Tänavuse konkursi esimeseks kaunitariks nimetati Karmel Pea, teiseks kaunitariks ja pressimissiks sai aga Grete Kesküla.

Lennureisi kujutavas show’s ilmusid neiud publiku ette küll lennusaatjakostüümis, küll rahvarõivastes, küll kõhutantsijatena. Ei puudunud ka kauni pesu demonstratsioon. Maja täie publikut kohale toonud õhtut juhtis laulja Uku Suviste.

Esimest korda valiti Saarepiiga juba 1989. aastal Kuressaare kuursaalis. Diva klubi on MTÜ Saarepiiga Koolitus ettevõtmise suurtoetaja 2004. aastast.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 084 korda, sh täna 1)