Saaremaa Golfi pankrot kuulutati välja (10)

Kuressaare kohtumajas kuulutati reede keskpäeval välja Saaremaa Golf AS-i pankrot, seda firma oma soovil. Ettevõttel on kohustusi 365 000 euro suuruses summas rohkem, kui on varasid. 

Kohtunik Reena Undresti allkirjastatud määruses märgitakse, et ajutise pankrotihalduri Sirje Taela aruandele tuginedes on AS-il kohustusi

1 501 730 euro eest ja firma vara väärtus on samas 1 136 346 eurot. “Äriühing on majandustegevuse sisuliselt lõpetanud,” on kirjas kohtumääruses, kus lisatakse, et juba aastast 2008 on AS tegutsenud märkimisväärse kahjumiga.

Mis puutub maksejõuetusse, on ajutine pankrotihaldur Sirje Tael aktsiaseltsi arvamusega osaliselt nõus. Märgitud on, et maksejõuetuse üks peamisi põhjusi on üleüldine majanduslangus. Samas ütleb nüüd juba ametlikuks pankrotihalduriks määratud Tael, et ta ei saa anda ühest seisukohta, kas maksejõuetuse põhjuseks on ka see, et väljakul ja klubihoonel on erinevad omanikud. Teadaolevalt ostis klubihoone OÜ Ingmar Trade pärast seda, kui golfikeskuses opereerinud Saare Golf Travel oli pankrotti läinud.

“Võimalused ettevõtte tervendamiseks puuduvad, võlausaldajatele ei ole võimalik tasuda, mistõttu maksejõuetus ei ole ajutise iseloomuga,” tõdetakse määruses. Haldur märkis ka seda, et AS-i Saaremaa Golf tegevuses ei ole täheldatud raskeid juhtimisvigu ega kuriteo tunnustega tegusid.

Kohus nõustus halduri arvamusega. AS-i Saaremaa Golf võlausaldajate esimene koosolek toimub detsembris.

Teadaolevalt oli AS-i Saaremaa Golf pikaajaline suuraktsionär Kuressaare linn, kes müüs oma osaluse AS-ile SG Restart, kandes müügitehinguga suurt kahjumit. Vahetult pärast seda esitas Saaremaa Golf kohtule avalduse oma pankroti väljakuulutamiseks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 290 korda, sh täna 1)