Lionsid tegid toimetulekukoolile meeldiva üllatuse

Kallemäe kooli Kuressaare filiaalile tuli lionsite plaan osta heategevuslike ristsõnade müügist saadud raha eest koolile tahvelarvutid, meeldiva üllatusena.

“Need kaasaegsed infotehnoloogiavahendid võidavad maailmas erivajadustega laste koolides üha suuremat populaarsust, paraku ei suuda meie kool ise oma eelarvest tahvelarvuteid osta,” tunnistas filiaali logopeed ja õppejuht Piret Kaminskas-Ustel. “Samas pakub tahvel-arvuti neile lastele palju võimalusi.”

Kaminskas-Ustel nimetas tahvelarvuti olulisimaks rakendusviisiks selle kasutamist suhtlemisvahendina. “Tahvelarvuti aitab asendada mittekõnelisele lapsele kommunikaatorit, sel on apps’e ehk programme, mis aitavad verbaliseerida laste soove, vajadusi ja tundeid,” rääkis õppejuht, kelle andmeil on mittekõnelisi lapsi Kallemäe kooli linna filiaalis ligi 50 protsenti.

“Praegu saame kõnetutelt õpilastelt tagasisidet küll lihtsustatud viibete, piktogrammide ja kehakeele abil, tahvelarvuti annab aga lapsele “hääle”, ta saab võimaluse n-ö rääkida oma mõtetest, tunnetest ja vajadustest.”

Samuti saab erinevate õppemängude kaudu arendada tajusid, mälu ja mõtlemist. “Õppeprogrammid on väga atraktiivsed ja sisutihedad, olles efektiivsed ja hoides niiviisi vähese keskendumisvõimega lapsi paremini töötamas,” teab Kaminskas-Ustel.

Tema sõnul võimaldab lihtne kasutamisviis tahvelarvutit kasutada ka suhteliselt raskete motoorsete probleemidega ja madala vaimse võimekusega õpilastel. “Üks näpuvajutus ja juba miskit muutub,” selgitas õppejuht. “Samas oleks tavaarvuti hiire juhtimine paljude õpilaste jaoks väga raske, kohati lausa üle jõu käiv.”

Piret Kaminskas-Ustel peab tahvelarvuti plussiks ka seda, et igale lapsele saab koostada, valida ja sobitada just tema võimetele sobiva raskusastmega õppematerjale, samuti on tegemist hea vaba aja sisustajaga – sealt saab vaadata multikaid, joonistada jpm.

“Tahvelarvuti annab erivajadusega õpilasele tunde, et ta on nagu iga teinegi laps, kes kasutab kaasaegseid infotehnoloogiavahendeid,” resümeeris Piret Kaminskas-Ustel. “Täname meie kauaaegseid koostööpartnereid Kuressaare lionseid ja oleme valmis väljakutseks kaasaegsed õppevahendid kasutusele võtta.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 248 korda, sh täna 1)