Kärla kool teenis tuluõhtuga üle 900 euro (1)

Kärla kool teenis tuluõhtuga üle 900 euro

OKSJONIL: Väga professionaalselt oksjoni juhtinud lapsevanem Vaido Luks pakub ostmiseks Ott Tänaku klubi mütsi. Foto: Margit Lindau

Möödunud reedel Kärla põhikoolis toimunud ja isadepäevale pühendatud tuluõhtuga koguti 915 eurot ja 10 senti. Oksjonitulu oli 765 eurot.

Summa läheb poiste tehnoloogiaklassi sisustuse uuendamiseks. Kohvikuga teenitud raha, 150 eurot ja 10 senti läheb aga kodundustundide paremaks läbiviimiseks.

“Kooli eelarves on see väga arvestatav summa,” ütles Kärla kooli direktor Jaan Lember. “Eriti kui arvestada seda, et 2013. aasta kujuneb riigi eelarvele väga pingeliseks, ja seda just investeeringute osas.”

Koolijuht rõhutas, et ürituse lõpptulemusena saadi küll tulu, kuid hoopis tähtsam oli siiski isadepäeva kontsert. See, kuidas lapsed olid selleks nii põhjalikult ette valmistanud, pakkudes nii palju toredat vaatamist. Kontserdil esines näiteks neli lahedat 3.–4. klassi poissi ehk Kolm Tenorit + Timo. Samuti astus lavale küll mitte veel päris täies koosseisus koolibänd.

Jaan Lember lisas, et peoõhtu kohvikus ei olnud mitte ühtegi ostetud asja, vaid kõik olid valmistatud kas siis lastevanemate või õpilaste poolt. Pakuti näiteks mahedat kõrvitsasuppi, mille tüdrukud olid kodundusklassis keetnud jpm.

Eriti huvitav oli just piduõhtu puhuks väljapandud Kärla taskute näitus, mille oli kokku pannud õpetaja Maret Rei, kelle juhendamisel õpilased käsitöötundides taskuid ka meisterdasid. Aga näitusel oli väljas ka üks väga unikaalne, huvijuht Külli Luubi vanaemale kuulunud tasku, mis pärit 19. sajandi lõpust.

Oksjonile oli annetatud kokku 41 eset, annetajaiks nii kohalikud inimesed kui ka kaugemalt rahvas. Kärla inimesed olid annetanud väga ilusaid sokke ja kindaid. Aga pakkumisel oli ka näiteks Kärla triipu T-särk, Ott Tänaku klubi müts, kooli vilistlase Katariina Õunpuu imeilus loodusfoto. Väga toredaid esemeid oli toonud endine käsitööõpetaja Paul Tohv, samuti kooli endine õpetaja Mahta Aksalu. Oksjonil müüdi ka poiste käsitöötunnis valminud esemeid jpm.

Ettevõtja Alver Sagur oli annetanud dolomiidist küünlajalgu, Saaremaa piimatööstus oma tooteid. Kõige kallimalt müüdi aga maha kunstnik Külliki Järvila hiljuti valminud töö, väga kaunis graafiline leht “Armastus käib kõhu kaudu”.

Oksjoni viis väga professionaalselt läbi lapsevanem Vaido Luks. Direktor Lemberi sõnul oli tegemist väga kordaläinud üritusega, kuhu oli kaasatud kogu koolipere. Eestvedajad olid huvijuht Külli Luup, muusikaõpetaja Marika Aarnis, käsitööõpetaja Maret Rei ja raamatukoguhoidja-sekretär Tiina Luks.

Kooli tuluõhtu toimus juba teist aastat. Möödunud aastal koguti raha tütarlaste kodundusklassi tarbeks. Tuleva aasta heategevusliku tuluõhtu märksõnaks võiks kooli direktori arvates olla muusikaklass ja sealsete instrumentide uuendamine.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 713 korda, sh täna 1)