Aasta sportlase valimine tuleb vähe teistmoodi

Aasta sportlase valimine tuleb vähe teistmoodi

TIITLIKAITSJA: Ott Tänak on ka sel aastal üks kindlamaid kandidaate aasta sportlaseks. Foto: Raul Vinni

Saaremaa Spordiliit kuulutas välja maakonna 2012. aasta sportlaste, treeneri ja võistkonna kandidaatide esitamise.

Kaks nädalat kestvale esitamisele järgneb hääletus ning võitjad kuulutatakse välja 28. detsembril toimuval spordiaasta lõpuüritusel.

Sel aastal on valimised mitmes mõttes teistsugused. Suurenenud on valijate ring ja tulemused selguvad alles 28. detsembri õhtul. Eelnevatel aastatel on võitjad kohe pärast valimistulemuste selgumist välja hõigatud.

Parimaid valitakse kategooriates: parim naissportlane, parim meessportlane, parim noorsportlane-neiu, parim noorsportlane-mees, parim treener ja parim võistkond.

Kandidaate saavad esitada kõik soovijad e-posti aadressil info@saaresport.ee kuni 28. novembrini.

Sellele järgneval hääletusprotseduuril selguvad parimad kolme eri hääletuse tulemusena. Aasta parimaid saab valida nii rahvas internetihääletusel, spordiklubid ja omavalitsuste sporditöötajad kui ka maakonna spordinõukogu ja maavanem.
Kui paaril viimasel aastal on spordiaasta parimaid autasustatud koos aasta lõpus toimuva Spordisöprade Söuga, siis sel aastal korraldatakse eraldi spordiaasta pidu. Seda põhjusel, et Spordisöprade Söu teeb pausi.

Eelmisel aastal valiti aasta parimateks Liisel Nelis, Mihkel Räim, Linda Treiel, Ott Tänak, Saaremaa spordikooli U20 võrkpallinoormeeste võistkond ja Joosep Matt.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 564 korda, sh täna 1)