Vallad on lume tulekuks aegsasti valmistunud (8)

Vallad on lume tulekuks aegsasti valmistunud

LUMEUPUTUS: Sellise lumega pidid sõrulased hakkama saama 2009. aasta lõpul. Foto: arhiiv

Tänavu on Saare maakonna vallad saabuvaks talveks ettevalmistusi teinud. Kellel on vallateedelt lumelükkajad juba ammu valmis vaadatud, kes üritab sellega ühele poole saada lähemate nädalate jooksul.

Näiteks Torgu vald, kus paaril viimasel aastal kõrgusid erakordsel hulgal sadanud lume tõttu sõiduteede ääres autodestki kõrgemad lumevallid, korraldab lumelükkajate leidmiseks ajalehe kaudu vähempakkumise. Aasta lõpuni on Torgul aga lepingud sõlmitud.

Ka Pihtla vallavalitsus läks Torguga sama teed ja otsis lumelükkajaid, korraldades selleks vähempakkumise vallalehe vahendusel. Vallavanem Jüri Saar ütles Saarte Häälega kõneledes, et nemad kuulutasid valla infolehes Kraater välja vähempakkumise ning 15. oktoobriks laekunud ettepanekute hulgast valis vald välja viis paremat. Nende andmed avaldas vallavalitsus Saare sõnul ka rahvale teadmiseks vallalehes. “Seega oleme valmis lumega võitlemiseks, kuigi me seda väga ei soovi,” kinnitas Jüri Saar.

Kaarma vallavalitsus otsib lumelükkajaid lihthankega ja pakkumisi oodatakse tänase päeva lõpuni. 1. detsembriks peaks aga sealgi selge olema, kes ja kus sel talvel lund lükkama asub. Piirkondi, kust Kaarma vallas lund on vaja lükata, on ühtekokku 11, ja lepingud sõlmitakse sobiva pakkumuse teinutega kuni tuleva aasta aprilli lõpuni.

Orissaare vald on lumelükkamiseks valmis juba mitu aastat. Vallavanem Aarne Põlluäär selgitas, et Orissaares on lumelükkajatega sõlmitud koguni viieaastased lepingud alates 2010. aastast. Lumelükkajaid on Orissaare teedel viis ja piirkondi, kus nad tegutsevad, kokku kuus. “Seega oleme talveks valmis,” kinnitas temagi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 669 korda, sh täna 1)