Muhu lapsed näitavad maailmale oma kodu (1)

Muhu põhikooli 5. klassi õpilased osalesid võistlusel “Suvised rännakud” ja võitsid Muhu saart tutvustava interaktiivse kaardi eest arenguauhinna.

Rahvusvahelise GIS-päeva üritused toimusid sel aastal 14. novembril Tallinnas Eesti rahvusraamatukogus.
Kutsutud külaliste hulgas oli ka Muhu põhikooli 5. klass. Nimelt tuli kooli loodusõpetuse õpetajal Riina Hopil mõte, et lapsed võiksid osaleda GIS- ja geograafia teabepäeva kaardi koostamise võistlusel “Suvised rännakud”. Saime kampa ka arvutiõpetaja Katrin Jõgi.

Leidsime, et kõige parem oleks koostada kaart oma kodusaare kohta, sest siinseid paiku tunneme hästi ja selle kaardi kaudu saame tutvustada oma mõnusat saart ka teistele inimestele.

Algatuseks koostas iga õpilane nimekirja Muhu huvitavatest paikadest. Siis valisime välja need paigad, mida soovisime kaardile kanda. Seejärel sai igaüks hakata paari asja kohta infot otsima: kes vaatas raamatust, kes internetist, kes küsis vanematelt inimestelt.

Lõpuks oli kõigi kohtade jaoks koos jutuke ja juures foto või endajoonistatud pilt. Siis tuli hakata seda infot kaardile kandma. Kõigepealt otsisime maa-ameti kaardilt koha geograafilised koordinaadid ning siis saime, kasutades ArcGIS Explorer Online’i veebirakendust, oma punkti koos kogutud infoga kaardile kanda.

Kui nädala alguses tuli teade, et meie töö on saanud keskmises vanuseastmes (11–15-aastased) arenguauhinna, olime väga rõõmsad.

Olime oma vanuserühmas noorimad tegijad. Saime diplomi, “Euroopa reisi” lauamängu ja kommi. Peale selle käisime ekskursioonil rahvusraamatukogus, kus eriti põnev oli geograafiateemaline saal. Hommikupoole jõudsime koos klassijuhataja ja muusikaõpetaja Leena Peegliga üle vaadata ka teatri- ja muusikamuuseumi.

Ott Andero Oidekivi, Maarjali Vaht ja Elluli Saat
Muhu põhikooli 5. klassist

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 369 korda, sh täna 1)