Kaitseliit tähistas 94. sünnipäeva (10)

Kaitseliit tähistas 94 sünnipäeva

KINGITUS NAABRITELT: Kolonelleitnant Kristjan Moora saab Pärnumaa maleva pealikult major Mehis Bornilt kingiks sõjakirve, mille ta koos läänlaste ja hiidlastega lubab ruttu maha matta. Foto: Sander Ilvest

Eile tähistas Kaitseliidu Saaremaa malev piduliku aktusega oma asutamise 94. aastapäeva. Kuressaare linnuse kapiitlisaalis toimunud pidulikule koosviibimisele eelnes mälestusteenistus Kuressaare Nikolai kirikus, kus meenutati lahkunud kaasvõitlejaid.

Saaremaa maleva pealik kolonelleitnant Kristjan Moora pealkirjastas oma kõne sõnadega “Inimene ja koostöö”. Tema pika kõne võiks lühidalt kokku võtta nendinguga, et poleks liikmeid, ei oleks ka Saaremaa malevat. Kuigi sel aastal on Saaremaa malev juurde saanud 100 uut liiget, jääb praegusest meestehulgast kodusaare kaitsmiseks siiski väheks. Moora lõpetas oma kõne tänuavaldusega Saaremaa naistele. Sellega mõtles ta nii naiskodukaitse liikmeid kui ka neid naisi, kes mehi õppustelt koju ootavad. “Tänu teile on meil innustus edasi teenida,” kinnitas Moora.

Seejärel said tunnustuse osaliseks need kaitseliitlased, naiskodukaitsjad ja nende koostööpartnerid, kes maleva elus aktiivselt kaasa löönud. Kaitseliidu keskjuhatuse otsusega sai teenetemärgi 15 saarlast. Neist teenetemedali I klassi Rein Lember ja Sven Ernesaks; II klassi medali Peeter Kask, Raivo Kabur, Andres Kolk, Aire Pahapill ja Lembit Kirs; III klassi teenetemedali Arne Loorpuu, Tõnu Mikk, Toomas Kask, Indrek Teppan, Janno Muruvee, Mare Kirr ja Juhani Putkinen. Teenetemedali eriklassi sai Mark Aretz. Tänukirja pälvisid Peeter Süld, Arvi Krull, Meelis Loel ja Piia Teern.

Lisaks annetas maleva pealik Kristjan Moora toetuse ja meeldiva koostöö eest Saaremaa maleva rinnamärgi Pärnumaa maleva pealikule major Mehis Bornile ja KL-i kooli juhatajale Erik Reinholdile. Sama rinnamärgi said veel maleva liikmed kolonelleitnant Rain Jano ja Kaido Kaasik. Eeskujuliku teenistuse eest avaldati kirjalikku tänu maleva kaplanile Kaupo Põllule ja vanemseersant Henno Rüütlile. Malevapealiku tänukirja said veel naiskodukaitse instruktor Piret Paomees ja noorte kotkaste noorteinstruktor Raivo Paasma. Veel anti üle need autasud, mis varem annetatud, aga omanikele seni kätte andmata.

Autasustamise järel andsid Kaitseliidu värsked liikmed vandetõotuse. Pidulikule osale järgnes õdus koosviibimine suupistetega.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 144 korda, sh täna 1)