Võimalused noortele Saaremaa arenduskeskuses

Saaremaa arenduskeskus on ettevõtluse arendamise sihtasutuse (EAS) partner Saare maakonnas.

Saaremaa arenduskeskuse (SAK) teenused on eelkõige äriplaanide koostamise nõustamine, info edastamine toetusprogrammide ja riiklike tugiteenuste osas ning baaskoolituste korraldamine, lisaks oleme koostööpartnerid sellistes noortele mõeldud projektides nagu Saaremaa Päike ja ENTRUM.

Projekt Saaremaa Päike on mõeldud Saare maakonnas õppivatele õpilastele ja üliõpilastele ning korraldame seda koostöös Saaremaa ettevõtjate liiduga (SEL). Ettevõtlikkust arendavat projektitegevust on läbi viidud juba neljal aastal.

Projekti Saaremaa Päike eesmärk on tekitada noortes huvi Saare maakonna majanduse arenguperspektiivide vastu, ärgitada olema loovad. Osaleda võivad kõik õpilased, kes õpivad Saare maakonna gümnaasiumides, kutseõppeasutustes, põhikoolide õpilased ja kõrgkoolide kohalikes filiaalides õppivad tudengid vanuses kuni 24 eluaastat.

Hinnatakse esitatud ideede majanduslikku otstarbekust, kohaliku eripära väljatoomist, loomingulisust ja innovaatilisust.
Projekti raames külastatakse maakonnas tegutsevaid edukaid ettevõtteid, korraldatakse mitmesuguseid töötubasid, osaletakse ümarlaudadel ning finaal ehk auhinnagala toimub Privilege’i klubis.

Üritus on osalejatele tasuta.

2012. aasta edukad võistlustööd:
Võistkond Babyskis – lastevankritele suuskade tootmine; võistkond Teiselt Poolt – vöö, mille pandlas on võimalik hoiustada kondoomi (HIV ja aidsi leviku ärahoidmiseks); võistkond Kuulikindel – Saaremaa interaktiivne viikingikultuuri keskus, muuseum-teemapark; võistkond Kena Kivi – külmkapimagnet Saaremaa; võistkond Jott Ruudus – pakendihunt, abiline prügi sorteerimiseks.

ENTRUM õpetab ettevõtlikkust

Noorte ettevõtlikkuse arenguprogrammis ENTRUM aitab Saaremaa arenduskeskus kaasa Saare maakonna noorte ettevõtliku elustiili kujundamisele.

ENTRUM õpetab noortele aktiivses vormis, kuidas olla elus ettevõtlik. Seitsme õpikuu jooksul saavad Lääne-Eesti noored praktilisi teadmisi ja kogemusi projekti algatamiseks ja elluviimiseks ning kohtuvad nende huvivaldkonna tipptegijatega.

Ka ENTRUM-i programmis osalemine on noortele tasuta. ENTRUM-i Lääne-Eesti õpihooaeg algas oktoobris 2012 ja lõpeb mais 2013. Programm on mõeldud nii neile noortele, kellel on juba eelnev ettevõtlikkuse arendamise kogemus sellistest programmidest nagu “JA Eesti õpilasfirmad”, “SINA sotsiaalse ettevõtluse programm”, Euroopa Noored, NAF jt, kui ka neile, kes pole kunagi varem mõelnud, et ka nemad on suutelised ideid genereerima ja neid koos teistega teoks tegema. Programmi sihtgrupp on põhikooli viimase klassi, gümnaasiumi ja kutsekoolide õpilased.

Kõiki noorte tehnoloogia, ökomajanduse, sotsiaalse ettevõtluse ja loomemajanduse valdkondade projekte juhendavad ja nõustavad programmi ENTRUM asjatundlikud mentorid. Saare maakonnas on ENTRUM-i koordinaator Saaremaa arenduskeskuse ettevõtluskonsultant Tiia Naagel ja tema poole võib küsimuste tekkimisel alati pöörduda e-meili aadressil tiia@saare.ee või tel 45 20 570, 52 04 428.

 

SAK asub Kuressaares Lossi tn 1, Saare maavalitsuse peahoone taga väikeses majas. Avatud: E–N kl 9–16; R kl 9–12. Infot saab kodulehelt www.sasak.ee.

Tiia Naagel
ettevõtluskonsultant

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 104 korda, sh täna 1)