Saaremaa noored pakkusid välja 43 ettevõtlusideed

Noorte ettevõtlikkuse arenguprogrammiga ENTRUM liitunud Lääne-Eesti noored pakkusid tänavu Eesti elu paremaks muutmiseks välja rekordilise 161 ettevõtlusideed, millest 43 on Saaremaa noorte algatused.

SA Entrum tegevjuhi Darja Saare sõnul näitab pakutud ideede arv, et Hiiu-, Saare-, Pärnu- ja Viljandimaa noortel on potentsiaali ja tahtmist võtta midagi ette Eesti elu paremaks muutmiseks ning teostada end uute äri- ja sotsiaalsete teenuste ja toodete pakkumise kaudu. “ENTRUM-programmi missioon ongi toetada noortes potentsiaali arendamist ettevõtluseks vajalike teadmiste ja oskuste õpetamise, kasulike kontaktide jagamise, esimese kogemuse andmise ning turvalise keskkonna loomise kaudu. Juba viie kuu pärast saab Lääne-Eesti ligi 500 noort inimest, kes on suutelised märkama võimalusi Eesti elu paremaks muutmiseks ning on valmis neid muudatusi ettevõtluse kaudu teoks tegema,” selgitas Saar.

ENTRUM-i selle hooaja 13–19-aastaste Saaremaa osavõtjate Eesti elu paremaks muutmise ideed pärinevad väga erinevatelt elualadelt. Näiteks IT-valdkonda kuuluva “Saagu valgus!” idee 15-aastased autorid Saaremaalt soovivad hakata LED-tehnoloogia abil tootma uudseid tänavavalgusteid, ehteid ja kaunistusi erinevatele organisatsioonidele.

Loomemajanduse valdkonnast pärineva “Teeme pilti!” idee 17-aastased autorid Riin Sepp ja Kati Aavik Saaremaalt plaanivad pildistada rahvarõivaid piirkonna tähtsaima koha taustal, luues sellega kogu Eesti rahvarõivastest ja mälestusmärkidest omanäolise pildilise andmebaasi.

Kõige populaarsemaks osutus noorte seas aga teenuste valdkond, milles registreeriti Saaremaalt 15 ideed. Teenuste valdkonna põhiline sisend on toitlustus- ning spordi- ja vaba aja veetmise võimaluste pakkumine. Saaremaal soovitakse näiteks rajada siin seni puuduv krossirada, kus saaks korraldada üleriigilisi võistlusi.

Ei saa tähelepanuta jätta ka Saaremaa noorte tundlikkust Eesti ühiskonna aktuaalsete sotsiaalsete probleemide suhtes. Tähelepanuväärselt suur arv on ideid, mis pärinevad sotsiaalse ettevõtluse valdkonnast ja mille eesmärk on leevendada koolivägivalla probleeme (nt “Ühiselt koolikiusamise vastu”), üksikvanemate probleeme (“Aitame abivajajaid”) või kodutute loomade probleeme (“Kuressaarde loomade varjupaik”).

TL

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 173 korda, sh täna 1)