Kinobussi eestvedaja sidus end Saaremaaga (4)

Kinobussi eestvedaja sidus end Saaremaaga

JUURTE JUURDE TAGASI: Kinobussi ettevõtmiste algataja, filmirežissöör ja produtsent Mikk Rand on nüüdsest ka Laimjala rahvamaja juhataja. Foto: erakogu

Üleeilsest on Laimjala rahvamaja juhatajana ametis filmirežissöör, produtsent ja Kinobussi retkede algataja Mikk Rand.

“Miku kasuks räägib kindlasti see, et ta on sidunud end meie vallaga,” põhjendas kuue kandidaadi seast tehtud valikut Laimjala vallavanem Vilmar Rei. Paari kuu eest soetas Mikk Rand endale Laimjala valda elamise, endise Valjala koguduse kooskäimiskoha Nõmme külas.

“Teiseks oli Mikk Rannal korralik visioon kultuurielust, nagu ta seda siin korraldada tahaks,” jätkas Rei, kelle sõnul oldi kolmapäeva õhtul rahvamajas koos, kus Rand oma edaspidiseid plaane ka täpsemalt tutvustas.

Mikk Rand ise ütles Saarte Häälele, et soov Tallinnast välja liikuda on temas aja jooksul küpsenud ja kuigi ta sõidab Eestis palju ringi ja positiivseid mõtteid on äratanud ka muud kohad, siis lõpuks võitsid ikkagi juured.

Ehkki ta on Tallinnas sündinud ja koolis käinud, on tema mõlemad vanemad ja esivanemad Saaremaalt: emapoolne suguvõsa Laimjala vallas, isapoolsed Kärla kandis.

“Vaatasin Laimjala kandi kui parima elupaiga poole,” rääkis Rand. “Sealt edasi oli juba väga loomulik otsus kandideerida valla kultuurielu arendama – kui tahta midagi oma elupaiga jaoks ära teha, siis tuleb ise käed külge panna.”

Tööülesanded on Rannal Vilmar Rei sõnul nagu ikka väikese rahvamaja juhatajal: “Kümme ametit korraga, aga esmane asi on ringijuhtidega läbi rääkida ja ringid tööle panna.” Lisaks rahvatantsule ja koorilaulule on uuel juhatajal plaanis teha ka uusi ringe.

“Bändiprojekt läks meil küll väga ilusasti käima. Mulle oli ka üllatus, et 20 last oli ootamas, silmad säramas, kui uusi pille nägid,” rääkis Vilmar Rei, märkides, et kui noortele pakutakse midagi senisest erinevat, teistsugust, siis tulevad noored kodust välja küll ja ei saa öelda, et nad on ainult arvutis.

Mikk Rand ütles, et teab filmitegemisest palju, et mitte öelda kõike, kuid tantsuringi tema juhendada ei suuda.
“Samas ei olegi ju kultuurijuhi ülesanne kõiki ringe ise juhendada, pigem on tema ülesanne ringide töö organiseerimine ehk huvilistele vajadusel juhendajate leidmine,” rääkis ta.

Kindlasti peavad jätkama Kedruse tantsuring, naiste lauluansambel ja just tööle hakanud noorte bändiring.
Samuti tegutsevad mänguseltsid ja küll tulevad ka mõned head uued ringid. “Näiteks oskan ma ise filmitegemist õpetada, nii noortele kui vanadele,” lausus Rand, lisades, et tal on plaanis jätkata ka Kinobussiga.

“See on täitsa loomulik, et ma toon endaga ka siinsesse kohalikku ellu kaasa oma oskused ehk kinotegemise ja filmivaatamise. Kino niisiis saab!” kinnitas ta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 439 korda, sh täna 1)