Aivar Pohlaku Saaremaa kodu on sundmüügis

Eesti jalgpalli liidu presidendi Aivar Pohlakuga seotud kolme ettevõtte varad on arestitud. Kohtutäituri poolt sundmüüki pandud on ka Torgus asuv mereäärne kinnistu.

Äripäeva andmeil tegi Sport & Net, kes on praeguse enampakkumise teates kirjas Torgu kinnistu omanikuna, 2008. aastal salapärase kinnisvarainvesteeringu 6 miljoni krooni eest, mis Eesti kinnistusregistris siis ei kajastunud.

Nüüd on ajalehe andmeil avalikuks tulnud, et Torgu vallas Kaunispel asuva kinnistu investeering võibki olla seesama tehing. Nimelt on kinnistusraamatus näha 2008. aastal tehtud kanne omandiõiguse üleandmise nõude tagamiseks OÜ Sport & Net Grupp kasuks. Kinnistusraamatusse on Sport & Net kinnistu omanikuna kantud alles tänavu jaanuaris.

Kohtutäitur Mati Kadak kinnitas, et Kaunispe kinnistu on tõepoolest arestitud, kuna firma on võlgu ja täitedokument on firma vastu. Rohkem ta rääkima ei soostunud.

Ehitisregistri andmetel paikneb kõnealusel mereäärsel kinnistul kahekorruseline elamu ehitisealuse pinnaga 86 m². Kogu kinnistu suurus on 10,18 hektarit. Vara alghind enampakkumisel on 101 800 eurot.

Kinnistusraamatu andmetel on arestitud ka Aivar Pohlakuga seotud kahe teise ettevõtte – FCF Lilleküla Jalgpallistaadion AS-i, kellele kuulub A.Le Coqi jalgpallistaadion, ning Artnet Grupp OÜ – varad. Keelumärge on sisse kantud maksuameti kasuks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 426 korda, sh täna 1)