Muhu vald jagas sügisesi stipendiume (1)

Novembri alguses kinnitas Muhu vallavalitsus sügisese stipendiumide taotlusvooru tulemused ja stipendiumi sai kümme tublit Muhu noort.

Sügisene stipendiumide kogusumma oli 1930 eurot. Kokku oli Muhu valla stipendiumifondi suurus sel aastal 5300 eurot, millest makstakse välja ka Muhu valla kultuuri-, spordi- ja hariduspreemia ning aasta teo tunnustusega kaasnevad 320 euro suurused summad.

Edukatele ja andekatele õppuritele oli stipendiumideks ca 4000 eurot, mida jagatakse nii kevadel kui ka sügisel.
Kevadises voorus maikuus sai stipendiumi 9 noort muhulast, kes õpivad ameti- ja kõrgkoolides, lisaks veel viis Muhu põhikooli õpilast, kes olid edukalt esinenud maakondlikel ja vabariiklikel aineolümpiaadidel.

“Tegu on valla eelarvest ja Muhu valla stipendiumifondi rahast makstava toetusega, mida makstakse eelkõige Muhu valla noortele, kes jätkavad oma haridusteed koolides väljaspool Muhu saart,” ütles Muhu vallavanem Raido Liitmäe, lisades, et peale noorte on stipendiumifondist toetust saanud ka täiskasvanud õppijad. Stipendiumide jaotamise otsustab fondi nõukogu ning kinnitab Muhu vallavalitsus. Stipendiumide jagamisel arvestatakse Liitmäe sõnul vägagi kandidaatide
õppeedukusega, taotlejad lisavad stipendiumitaotlusele hinnetelehe.

Stipendiumifondi idee autor oli Muhu esimene vallavanem Jüri Räim ning põhikirja praegune redaktsioon pärineb 1998. aastast. “Seega ilus traditsioon, mida on õnneks pidanud vajalikuks jätkata kõik vahepealsed vallavolikogud ja -valitsused,” märkis Liitmäe, lisades, et stipendiumifondi suurus on küll erinevatel aastatel olnud erinev vastavalt valla rahalistele võimalustele, kuid stipendiume on siiski välja antud igal aastal. Stipendiumifondi põhiline rahastus tuleb valla eelarvest, samuti on stipendiumifondi toetanud Muhu sõprusvald Utajärvi Soomest.

 

Tublid õppurid

Sügiseses voorus said stipendiumi Sandra Süld, Triin Saarepuu, Marian Heinat, Maire Smirnov, Kristiina Ots, Riste Tamm, Keidy Jõgi, Karin Siig, Helbe Saksakulm, Raili Ruttu.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 363 korda, sh täna 1)