Lugeja kiri: Mida Juku ei õpi, seda Juhan ei tea

Toetan väga omavalitsusliitude, nende seas Saaremaa omavalitsuste liidu pöördumist riigikogu sotsiaalkomisjoni poole seaduse muutmiseks, et luua alaealistele võimalus töötada.

Lapsed ja noored on nutikad töö leidmisel, nad tahavad omal algatusel midagi teha. Kui seda siis ei saa, ei suuda nad ka hiljem.

Iga asja jaoks on oma aeg. Nagu teada, õigel ajal sorava lugemisoskuse omandamiseta jääbki lugemine hilisemas elus konarlikuks. Sama kehtib teatud vanuseastmes matemaatikas tekstülesannete lahendamise oskuse arendamisel.

Teame kõik, et väike laps tahab ise kõike teha. Vanemal aga on kiire ja nii teeb ta kõik lapse eest ära. See on karuteene. Ja siis muretsetakse, et noortel pole tahtmist midagi teha, pole tööharjumust jne.

Tööandjad pole huvitatud lastele, noortele töö andmisest, sest see on väga tülikas. Pigem loobutakse alaealise tööle võtmisest.

Seadusemuudatusest oleks abi. See suurendaks tööandjate huvi lastele ja noortele tööd pakkuda. See on üle-eestilise tähtsusega küsimus, mitte ainult vastutulelikkus pakkuda noortele hooajalisi töövõimalusi.

Urve Kirss

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 112 korda, sh täna 1)