Kuressaares toimub suvel supermoto MM-etapp

Jätkuna mitu aastat Kuressaare lennuväljal toimunud suurejoonelisele supermoto võistlusele korraldatakse 2013. aasta juuni lõpus samas paigas supermoto MM-sarja etapp. 

Kokkuleppe etapi korraldamiseks sõlmisid mitu aastat supermoto Eesti meistrivõistluste sarja vedanud Ivar Kiil oma meeskonnaga ja supermoto maailmameistrivõistlusi korraldava ettevõtte Youthstream Events juhatuse liige Danilo Boccadolce.

See on esimene kord, kui supermoto MM-etapp Eestis toimub. Samaaegselt toimub Kuressaares ka Euroopa meistrivõistluste etapp.

Kuressaare lennuväljal on varasematel aastatel toimunud mitmeid suuri rahvusvahelisi supermoto ja motoringraja võistlusi.

“Eesti on kasvav mototurg, kus huvi ala vastu kasvab ka meedias,” ütles Danilo Boccadolce.

Lennuväljale rajatav ajutine ringrada on 1400 meetrit pikk, sellest 250 on krossirada.

Ivar Kiil ütles Saarte Häälele, et MM-sarja toimumiseks Kuressaares on aluse pannud mitmed heal tasemel supermoto võistlused, mis on siin toimunud. Kiili sõnul oodatakse Kuressaarde 600 võistlustega seotud inimest. Pealtvaatajate arv võib tema sõnul olla 3000–10 000.

Kiili sõnul asub Kuressaare sellises paigas, et siia leiavad kindlasti tee supermoto sõbrad nii Baltimaadest, Venemaalt, Skandinaaviast kui ka Poolast.

Lisaks supermoto võistlusele on Kiili kinnitusel kavas pakkuda ka mitmeid muid mootorispordiga seotud meelelahutuslikke vaatemänge, nagu supermoto võistlusel alati on olnud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 437 korda, sh täna 1)