Kooliminejate rohkus toob ühte linnakooli lisaklassi

Kooliminejate rohkus toob ühte linnakooli lisaklassi

KÄSIKÄES RONGKÄIGUS: Fotomeenutus 2011. aasta 1. septembri Saaremaa ühisgümnaasiumi rongkäigust läbi linna lossi hoovi. Nagu ikka, 1. klasside koolijütsid 12ndikel käest kinni. Foto: Egon Ligi

Tuleva aasta sügisel on Kuressaares esimesse klassi minejaid mõnevõrra rohkem. See on murelikuks teinud nii mõnegi lapsevanema, kes pelgab, et sellisel juhul võib keeruliseks osutuda panna oma laps just sinna kooli, mis vanemaile meelepärane.

Saarte Hääle toimetusele laekunud info kohaselt tunnevad lapsevanemad muret selle üle, kas nende võsukesed ikka pääsevad Kuressaare gümnaasiumisse (KG), kui kooliminejate arv kasvab, sest just KG-sse pürgijaid pidavat olema rohkem.

Kuressaare linnavalitsuse haridusnõunik Õilme Salumäe möönis, et aastakäigud on erinevad ning järgmisel aastal on kooli minemas tõepoolest suhteliselt suur hulk lapsi.

Praeguse seisuga on linna elanikeregistri andmetel 2013. aasta sügisel esimesse klassi astuvaid lapsi 177. Lisaks neile on 42 Kuressaares lasteaias käivat last, kelle registreeritud elukoht asub väljaspool Kuressaare linna.

“Täna ei tea veel täpselt öelda, kui paljud nendest lastest järgmisel sügisel kooli lähevad, sest mõne lapse puhul võidakse koolikohustuse täitmist aasta võrra edasi lükata. Mõni pere vahetab elukohta või soovib oma lapse kusagile mujale kooli panna ja mõni laps tuleb juurde,” nentis haridusnõunik, kelle sõnul toimuvad sellised liikumised igal aastal.

Pealegi võib elanikeregistris olla endiselt ka lapsi, kelle tegelik elukoht on juba ammu välismaal.

Igal juhul on linnavalitsus kooliminejate suurema arvuga juba arvestanud.

“Järgmisel õppeaastal on kavas avada kaheksa klassikomplekti, st üks klass rohkem kui praegu,” kinnitas Õilme Salumäe.

Seda, millise kooli juures täiendav paralleel avatakse, ei ole praeguseks veel otsustatud.

Kuressaare linnavalitsuse andmeil astus viimati Kuressaares I klassi üle 200 lapse aastal 2002, kui kooliteed alustas 210 last. Käesoleva õppeaasta esimeste klasside nimekirjas on 170 õpilast. Praegu on kõige rohkem õpilasi 12. klassides, kus õpib kokku 182 gümnasisti.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 624 korda, sh täna 1)