Narva Transi jalkaskandaal Saaremaad ei puuduta (4)

Eesti jalgpallis seoses Narva Transiga lahvatanud kihlveo-pettuste skandaal vähemalt esialgsetel andmetel FC Kuressaaret ei puuduta.

FC Kuressaare toetaja ja endine mängija Kristjan Leedo rääkis, et niipalju kui ta ise on Kuressaare eest mänginud või mänge vaadanud ja mängijatega suhelnud, pole Kuressaare poole pealt kokkumängu haisu küll olnud. Ka Narvaga mängides.

Samas ei saa Leedo sõnul kunagi pead anda, et keegi kokkumängus ei osale: “Piisab sellest, kui mõni mees lööb pallist jalaga mööda, tee sa kindlaks, kas löök läks mööda mätta pärast või selleks, et teised värava lööks.”

FC Kuressaare kaotas sel hooajal Narvale kaks mängu, üks mäng lõppes viigiga ning korra pidid narvalased oma koduväljakul võtma saarlaste käest vastu 1 : 2 kaotuse.

Küsimusele, kas Narva vutimeeste kaotus Kuressaarele tundus kahtlane, vastas Kristjan Leedo, et ta ei ole saarlaste võidumängu ise näinud, kuid vähemalt meie mängijaist pole küll keegi öelnud, et Narva oleks selle mängu kuidagi imelikult kaotanud.

Riigiprokurör Piret Paukš-tys kinnitas Saarte Häälele, et kokkuleppemängud tehakse tavaliselt ikka kaotuse peale, sest alati on võimalik kokku leppida, mitu väravat lastakse sisse lüüa. Küsimusele, kas mõni narvalaste kokkuleppemäng võis toimuda ka Kuressaares, vastas riigiprokurör: “Ei oska niiviisi peast öelda, aga ma arvan, et mitte.”

Eesti Päevaleht kirjutas eile, et riigiprokuratuur esitas kihlveopettuste kahtlustuse kuuele Narva Transi mängudest kasu saanud isikule. Eesti Päevalehega suhelnud ja jalgpalliga hästi kursis olevate inimeste sõnul on tegu üha hoogu koguva lumepalliga, mis ähvardab puntrasse keerata mitu korda rohkem mängijaid ka mitmest teisest Eesti jalgpalliklubist.

Narva Transi mänge saatvatest anomaaliatest on räägitud juba aastaid, nimetatud pettuste ajalugu ulatub tagasi 2011. aasta kevadesse. Skeemi on kaasatud konkreetsed pallurid ja nendega seotud vahendajad. Skeemi järgi teenisid pettuses osalenud mängijad igalt mängult konkreetse summa.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 179 korda, sh täna 1)