Töötukassa tunnistas parimaks tööandjaks ViitaNeti (3)

Töötukassa tunnistas parimaks tööandjaks ViitaNeti

JUHENDAJA JA PRAKTIKANT: Poolteist aastat ViitaNetis töötanud Lea Hein õpetab praktikant Raivo Reinartile töövõtteid. Foto: Sander Ilvest

Seoses Eesti töötukassa 10. sünnipäevaga valiti igast maakonnast välja 2012. aasta parim tööandja ja koostööpartner. Saare maakonnas said tunnustuse osaliseks Orissaare alevikus tegutsev kalavõrke tootev ViitaNet OÜ ja Kuressaare ametikool.

Eesti töötukassa avalike suhete juhi Erko Vanatalu sõnul on Saaremaa 2012. aasta tööandjaks valitud ViitaNet OÜ nende pikaajaline koostööpartner ja see on ka tõeliselt hea koht praktika sooritamiseks. Valdavalt on töötukassa sinna praktikale suunatud kliendid saanud hiljem ka firmasse palgatoetusega tööle. Ettevõttes suhtutakse praktikantidesse väga paindlikult.

ViitaNeti personalijuhi Mariina Kaalu andmetel on nende firmas alates 2007. aastast praktikal olnud kokku 39 töötut. Neist enamikuga sõlmiti ka pärast praktika lõppu tööleping. Vaid ühe meesterahvaga jäi tööleping sõlmimata, sest antud töö talle lihtsalt ei sobinud.

“Loomulikult on mitmed meilt töö saanud tänaseks lahkunud erinevatel põhjustel,” möönis Kaal. Samas on firmal töötukassa kaudu lihtne leida jälle uusi praktikante. Praktika eeliseks peab Kaal seda, et kahe kuuga saavutatakse vilumus, mida tükitöö puhul on väga vaja. Samuti veendub inimene praktika käigus, kas antud töö on talle ikka sobiv.

Näiteks töötas praeguseks nädalapäevad firmas praktikal olnud Raivo Reinart enne Paides keevitajana. Nüüdset köiepunuja ametit peab ta aga tunduvalt lihtsamaks ja tervislikumaks. Mees usub, et kui amet selge, jääks ta kindlasti hea meelega ViitaNetis tööle.

Reinarti praktikajuhendaja Lea Hein on firmas töötanud 1,5 aastat. Varem müüjaametit pidanud Hein alustas ka ise praktikandina ja on oma töökohaga väga rahul.

Firma personalijuht kinnitas, et töökäsi oleks firmasse igal juhul veel juurde vaja. “Vabrik peaks töötama ikka 24/7,” ütles Kaal. Töölepürgijate puhul on eelkõige oluline kiirus ja oskus vajalikud töövõtted omandada.

Parimaks koostööpartneriks valitud Kuressaare ametikooliga seob töötukassat pikaajaline koostöö. Töötukassa on õppuritelt saanud palju positiivset tagasisidet. Koolitusvõimaluste leidmisel on ametikool olnud väga paindlik ja õppekavasid koostatakse vastavalt tööandjate vajadustele.

Novembris oli töötukassa Saaremaa osakonnas töötuna registreerituid arvel 815. Neist 84-ga on sõlmitud tööpraktikaleping, 79 töötab palgatoetuselepinguga ning tööpraktika läbinutest saab tööd üle 80 protsendi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 498 korda, sh täna 1)