Õpilased panid peo paberile (FOTOD) (2)

Õpliased panid peo paberile

TÖÖSSE SÜVENENUD: Salme kooli tandem Mirge Arge ja Laura Põld on end sisse seadnud põrandal. Foto: Egon Ligi

Teisipäeva varane pärastlõuna Kuressaare ametikoolis. Mitu ruumi on täis joonistavaid, maalivaid, paberit lõikavaid, rebivaid, kleepivaid ning omavahel poolihääli nõu pidavaid lapsi-noori. Käib maakonna kunstikonkurss Kunstivikker.

Seekordne kunstikonkurss on võtnud luubi alla peoteema. 4.–6. klassi töö teema on “Sünnipäev”, 7.–9. klassil “Pidu”, gümnasistidel aga “Juubilar”.

“Kuna ametikool sai tänavu 90-aastaseks, on väga paljud üritused sellele sünnipäevale pühendatud,” ütleb üks ettevõtmise korraldajaist, ametikooli huvijuht Thea Treu. Treu leiab, et konkurss on noorte jaoks hea võimalus ametikoolis pakutavate kunstitegemise võimalustega tutvuda. Treu andmeil on konkursil osalemas 54 noort üle maakonna, algkooliõpilastest gümnasistideni.

“Meie jaoks ikka väga suur hulk õpilasi,” märgib ametikooli disaini õppesuuna kutseõpetaja Leelo Leesi.

Igasse võistkonda kuulub kaks õpilast. “Nemad kahekesi esindavad oma kooli ja teevad ühe töö segatehnikas A1-suuruses lehel,” selgitab Leesi ja lisab, et ametikooli disaini õppesuuna juhtõpetajatest ja õpilastest koosnev žürii hindab nii fantaasiat kui ka teostust.

Pika laua otsa peale on oma tulevase taiese aluspaberi mahutanud Leisi keskkooli kuuendikud Maria Lisette Kallas ja Merilyn Lempu. Osa ajakirjalehtedest rebitud ja lõigatud tükikestest on juba paberile kleebitud, osa alles ootab oma järge. “Kui valmis saab, on pildil lastepärane pidu,” lausub Maria Lisette.

Nii idee kui ka teostuse mõtlesid tüdrukud välja kohapeal. “Käärid, liim ja pintslid tuli endal kaasa võtta, ülejäänud materjalid anti siin,” räägib Lempu, “ja öeldi ka teema.”

Mõlema tüdruku sõnul on kunstitund koolis nende üks lemmikuid ja kui konkursil osalemise võimalus välja pakuti, olid rõõmuga nõus.

Kõrvalruumis kükitavad põrandal Salme kooli 9. klassis õppivad Mirge Arge ja Laura Põld. Paberile maalitud diskokera hakkab juba tasapisi ilmet võtma, suurem töö ootab aga alles ees. “Siia tuleb klubipidu,” viitab Laura tulevasele värviküllasele kollaažile. Nii Mirge kui ka Laura osalesid ka mullusel Kunstivikkeril. “Õpetaja küsis, kas viitsime sel aastal ka minna,” räägib Mirge. Teemaga on tüdrukud rahul ja meel koolitundidest pääsemise üle hea. “Eks sellepärast tulime ka,” ütlevad nad naerdes.

Pärastlõunal selgitab žürii parimad: 4.–6. klassi õpilaste seas pälvivad 1. koha Merilyn Lempu ja Maria Lisette Kallas (Leisi keskkool), 2. koha Karoliina Kukk ja Viktoria Latkin (Valjala põhikool) ning 3. koha Liis-Marel Aak ja Erika Filippov (Salme põhikool).

7.–9. klassis jagunesid auhinnalised kohad järgmiselt:
1. Meril Kallasmaa ja Victoria Käesel (Saaremaa ühisgümnaasium), 2. Helmi Lõhmus ja Meeri Martinson (Kuressaare gümnaasium) ning 3. Aneth Pokk ja Annabel Keerd (Orissaare gümnaasium).

10.–12. klassis hinnati esikoha vääriliseks Aili Allas ja Kati Vahter (KG), teise koha pälvisid Merily Porovart ja Annely Kasela (OG), kolmanda aga Pärlin Luhila ja Õnnela Luhila (SÜG).

Eripreemia kuulub Valjala põhikooli kaheksandikele Jane Treimale ja Merili Mägile.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 226 korda, sh täna 1)