Muhu merepäästjad tahavad soetada kaks päästealust

Seni vaid liikmete eraaluseid kasutanud MTÜ Muhu Merepääste Selts tahab endale soetada tehnikat pinnaltpäästmiseks ja päästeoperatsioonideks talvistes tingimustes. 

MTÜ Muhu Merepääste Selts koordinaator Mihkel Jürisson ütles Saarte Häälele, et seltsi päästevõimekuse suurendamiseks plaanitakse osta pinnaltpäästjale sobilik RIB-tüüpi kiirreageerimisvõimega päästepaat. Samuti tahetakse hankida alus, mis võimaldaks teha päästetöid talvistes tingimustes ja ka transporti väikesaartele.

Jürisson selgitas, et praegu suudab Muhu merepääste lihtsamad pukseerimised ja vähemohtlikud olukorrad lahendada liikmete puupaatide ja kaatritega. Vette kukkunud inimese päästmiseks sobib aga palju paremini madal kummist pardaga RIB-tüüpi alus, mida saab pealegi kiiresti treileril kohale transportida. “Kõrge pardaga kalapaadis käivad inimese selgroolülid kõik enne mööda pardaserva ära, kui me ta veest kätte saame,” märkis Jürisson, kelle sõnul on Muhu merepääste selts oma kaheaastase tegutsemise jooksul päästnud eluohtlikust olukorrast juba kaks inimest.

Ka mõni aeg tagasi Võikülas aset leidnud traagilise õnnetusjuhtumi puhul, kus inimene kadunuks jäi, oleks hädasti vaja läinud just RIB-tüüpi alust. “See oli väga raskesti ligipääsetav koht, kuhu lähimast valvesadamast oleks sõitnud kohale tund aega, aga treileril kiirpaat oleks võimaldanud otsinguid märksa kiiremini alustada,” rääkis Mihkel Jürisson.

Kui RIB-tüüpi alus loodetakse osta Euroopa Liidu toetusega, siis jääklassiga kasutatud paadi hankimiseks küsib selts abi piirivalvelt.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 304 korda, sh täna 1)