Kaarma vallas tõusevad paiguti veeteenuste hinnad (2)

AS Kuressaare Veevärk tegi Kaarma vallale ettepaneku kooskõlastada uued veeteenuste hinnad, mille tagajärjel tõuseb veehind eraisikule 50% ja kanalisatsiooniteenus üle 100%.

Muudatus puudutab Nasva-Mändjala, Aste ja Eikla elanikke. Äriklientidele jääb hinnatõus väiksemaks, kuna nendele määratud hinnad on juba praegu veidi kõrgemad kui eraisikutel.

“Nimetatud piirkondades ei ole veeteenuste hinnad juba ammu vastavuses tegelike kulutustega,” põhjendas Kuressaare Veevärgi juhatuse liige Aivar Sõrm. Ta lisas, et asumid on Saare maakonnas viimased, kus tariifid on seni normaliseerimata.

Kaarma vald ja Kuressaare Veevärk on sõlmimas ka teist kokkulepet. Nimelt oli paar kuud tagasi teemaks Veevärgi loobumine läinud aasta lõpul sõlmitud operaatorlepingust, mille objekt on Aste ja Nasva alevikus ning Aste, Eikla ja Mändjala külas asuvad vee- ja kanalisatsioonitorustikud ja nende opereerimine. Täpsemalt oli jutt aga nn Nasva–Läätsa kanalisatsioonitorustikust, mille ehitas kunagi Arco Vara.

Aivar Sõrm tõi Saarte Häälele toona põhjustena välja pumplate, torustike ja kanalisatsioonisüsteemi kehva tehnilise seisundi, operaatori teadmatuse pumplate ja trasside täpsemast omandikuuluvusest ning tehnilisest seisundist põhjustatud majandusliku absurdi.

Nüüd on osapooled jõudnud aga kokkuleppele ning Kaarma volikogu peaks novembris kinnitama uued koostöötingimused. Olulisim punkt on, et Veevärk jätkab opereerimist, kui Kaarma vald panustab 2013–2015 veemajanduse taristu uuendamisse ja majandamisse 100 000 eurot.

“Kuressaare Veevärk hakkab seisma hea selle eest, et piirkonna veemajandus areneks ja funktsioneeriks tarbija vaatevinklist mõistlikult. Vald seisab hea selle eest, et kindlustada soovitud arengutele vajadusel täiendav rahaline tugi,” selgitas Aivar Sõrm.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 252 korda, sh täna 1)