Edukas energiasääst viib Salme lapsed auhinnareisile Soome

Energiasäästunädala lõpuüritusel jagati parimatele teavitajatele konkursi “Energiasäästunädal SINU KOOLIS” auhindu. Peaauhinna, koolitusreisi Soome Heureka teaduskeskusse, said Salme põhikool, Roosna-Alliku põhikool ja Toila gümnaasium.

Salme põhikooli 8. klassi poisid Markus Treirat, Markus Trave, Karl Pruul, Veikko Laanep ja Alan Rüütel korraldasid oma koolis üle 16 ürituse.

Populaarseimaks ürituseks osutus rollimäng “Energiasäästu-teemaline pressikonverents”. “Ajakirjanikud” olid väga hästi ette valmistunud, küsimusi oli palju ja “ametnikud” nägid kõvasti vaeva rahuldavate vastuste andmisega. “Kõige rohkem elevust tekitanud üritus. Kired möllasid veel kaua pärast “pressikonverentsi” lõppemist,” hindasid lapsed ise.

Isadepäeva ürituse keskkonnateemalistesse ettevõtmistesse oli kaasatud kogu kool ja ka lapsevanemad. Viidi läbi mitmesuguseid energiamõõtmisi, täideti töölehti “Puhta vee ABC” ja korraldati kampaania “Viimane kustutab tuled”. Koolimaja töötas tõelisel säästurežiimil: ruumides põlesid ainult vajalikud tuled, püüti säästa vett ja paberit ja üksteisele reegleid meelde tuletada.

Koolide konkursil “Energiasäästunädal SINU KOOLIS” osales üle 30 kooli pea igast maakonnast, kes korraldasid kokku üle 120 ürituse, mis propageerisid energiasäästu ja loodushoidu.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 303 korda, sh täna 1)