Taas otsitakse Saare maakonna spordistipendiumi kandidaate

Saare maakonna spordistipendium kõrgkoolis õppivale noorele on stipendium noorele spordiinimesele, kes on üles kasvanud Saare maakonnas, kuid õpib praegu väljaspool Saaremaad kõrgkoolis.

Stipendiumi suurus on 555 eurot, millele lisandub tänukiri, ja välja antakse kolm stipendiumi – Lääne-Saaremaa, Kesk-Saaremaa ja Ida-Saaremaa noorele. Stipendiumi suurus 555 sümboliseerib kolme eeskujulikku hinnet – spordis, käitumises ja õppimises.

Lääne-Saaremaa stipendiumi alla kuuluvad Kärla, Salme, Kihelkonna, Lümanda, Mustjala, Torgu, Ruhnu vald. Ida-Saaremaa stipendiumi alla kuuluvad Laimjala, Leisi, Muhu, Orissaare, Pihtla, Pöide, Valjala vald. Kesk-Saaremaa stipendiumi alla kuuluvad Kuressaare linn ja Kaarma vald.

Stipendiumiga väärtustatakse noorte spordiinimeste hulgas ülikooliharidust ja soovitakse neid veenda, et aktiivse sporditegemise kõrvalt saab ka ülikoolis käia. Sellelaadseid eeskujusid on väga palju.

Sporditegemise eesmärk ei pea tingimata olema tippsportlaseks saamine. Stipendiumi määramine näitab noortele, et nende kodukandi inimesed ei ole neid unustanud ja on uhked noore sportlase saavutuste-tegemiste üle, ning annab neile kindlustunnet, et nende õpingud ja spordialane teekond jälle mõnevõrra lihtsamini kulgeksid.

Stipendiumi väljaandmise algataja on Saaremaa Saarte mängude assotsiatsioon (SSMA) koostöös Saare maavalitsusega. Stipendiumi eelarve kujuneb SSMA, Saare maavalitsuse, kohalike omavalitsuste, erasektori ja Kultuurkapitali abiga.

Stipendium on mõeldud Saaremaal üles kasvanud kuni 25-aastasele noorele sportlasele, kes praegu on ülikoolis kõrgharidust omandamas. Samuti peab noorsportlase käitumine vastama elementaarsetele eetikanormidele.

Stipendiumi saamisel ei ole olulisim kriteerium sportlikud saavutused 2012. aastal, sama olulised on ka teised parameetrid.

Kandidaate saavad esitada kõik eraisikud (k.a kandidaadid ise) ja organisatsioonid. Kandidaatide esitamiseks on Saare maavalitsuse kodulehel 12. novembrist olemas vastav taotlusevorm. Kandidaatide esitamise tähtaeg on 6. detsember, taotlused tuleb esitada e-aadressil madis.kallas@saare.ee või paberkandjal Saare maavalitsusse (Lossi 1, Kuressaare).
Lisainfot saab eelpool toodud meiliaadressilt.

Madis Kallas

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 211 korda, sh täna 1)