Saarlased toetavad Belarusi teekonda Brüsselisse (2)

Saarlased toetavad Belarusi teekonda Brüsselisse

BRÜSSELI POOLE TEELE: Suurema osa teekonnast treileriga veetav traktor peatub oma teekonnal mitmes linnas, kus peetakse kõnesid ja mängib orkester. Pildil peab traktori juures kõnet põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder. Foto: valitsus.ee

Saaremaa põllumehed toetavad rahaliselt eile Tallinnas avalöögi saanud Baltimaade põllumajandustootjate ühisaktsiooni “Balti ÜPP traktor” protestiks ebavõrdsete põllumajandustoetuste vastu.

Eile asus Tallinnast läbi Eesti, Läti ja Leedu linnade Brüsseli poole teele vana Belarus-traktor, et tõmmata Euroopa tähelepanu Baltimaade väikestele põllumajandustoetustele.

Et Eesti poolseks panuseks traktoriprojektis kujuneb vähemalt 7000 eurot, siis palusid üritust korraldavad Eesti põllumeeste keskliit ja Eesti põllumajandus-kaubanduskoda oma liikmetelt aktsiooni läbiviimiseks rahalist tuge.

16 tootjat ühendava Saaremaa põllumeeste liidu juht Tõnu Post ütles Saarte Häälele, et usutavasti toetab aktsiooni rahaliselt enamik liidu liikmeid. “Peab olema solidaarne, sest see on asi, mida meie pärast aetakse,” sõnas Post. Kuigi toetuse suuruse võib iga põllumees ise määrata, soovitasid aktsiooni korraldajad, et iga tootja võiks anda ca 50 senti hektari kohta ja maksimaalselt 1000 eurot ettevõtte kohta.

“Loodame, et tehakse nii, nagu kunagi õpetaja Laur Tootsile ütles, et kui sa ei suuda tervet rehkendust teha, tee pool,” lisas Tõnu Post.

Pärast lahkumist Vabaduse väljakult eile keskpäeval tabas aktsiooni korraldajaid ka lühiajaline paanika, sest Läti noortalunike ülesputitatud 27 aastat vana punane MTZ-80 eksis teel Tallinnast Raplasse vahepeal ära.

Eesti põllumeeste keskliidu esindaja Ann Riisenberg ütles Saarte Häälele, et roolis olnud Lääne-Virumaa traktorijuht ei tundnud päris hästi Tallinna linna ja kadus vahepeal käest. “Ta oli pannud Saku poole ajama, kuigi oleks pidanud juba enne Viljandi maanteele ära keerama,” lausus Riisenberg. “Me ei saanud teda telefonitsi kätte, aga õnneks olid lätlased traktorile GPS-seadme peale pannud ja selle järgi leidsime ta üles.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 361 korda, sh täna 1)