MM-sari lõppes Ott Tänakule katkestamisega (3)

MM-sari lõppes Ott Tänakule katkestamisega

PÄÄDIS KATKESTAMISEGA: Ott Tänak näitas Hispaania rallil head minekut, kuid MM-sarja viimane etapp lõppes tema jaoks siiski teepervel. Foto: M-Sport

Oma esimese täispika autoralli MM-sarja Hispaanias lõpetanud Ott Tänak näitas koos kaardilugeja Kuldar Sikuga igati head minekut, kuid siiski lõppes ralli nende jaoks enne finišilippu rajalt välja sõitmisega.

Ford Fiesta WRC RS-autoga kihutava Tänaku jaoks oli Hispaania ralli igas mõttes ajalooline. Nimelt oli ta ralli esimesel päeval lausa esikohal ja püsis pikalt teisel kohal. Siiski tuli sisse ka apsakaid ning ralli viimasel päeval jäi ta autoga teepervele.

Kuni rajalt väljasõiduni võis Tänak ralliga siiski üldjoontes rahul olla. Laupäeval oli ta kogu päeva viie parema seas ja kerkis päeva lõpuks neljandaks. Olukord oli paljulubav. Kolmandal kohal olnud Mikko Hirvonenist lahutas teda 14 sekundit, Mads Østberg oli koht tagapool ja vaid 2,6 sekundi kaugusel.

“Pärastlõuna oli peaaegu ideaalne! Mida rohkem me sõidame, seda paremaks tunne läheb,” ütles Tänak laupäeva õhtul M-Spordi pressiteenistuse vahendusel. Samas märkis ta seda, et Hirvoneni tagaajamine pole ka varem tema jaoks hästi lõppenud. “Olen sel aastal Mikkot juba kolm või neli korda proovinud püüda ja see ei näi kunagi hästi lõppevat. Jätkame samas vaimus ja vaatame, mis homne päev toob,” ütles saarlane. Ja nagu teada, käis soomlase püüdmine Tänakule ka seekord üle jõu.

Olgugi et pühapäevasel esimesel katsel jõudis Tänak soomlasele veel veidike lähemale, jäi ta teisel katsel konkurentidele alla, põhjuseks auto esiosa vigastamine. Tänak imestas Ralliraadioga rääkides, et auto üleüldse veel liigub. Järgmisel kiiruskatsel tegi Tänak pirueti ja katse hiljem kihutas suure kiirusega vastu teepiiret ning WRC telekaamerad püüdsid Ott Tänaku pilti sõidukõlbmatu auto kõrval teepervel istumas ja möödakihutavaid konkurente pilguga seiramas.

Saarlane tõi jamade põhjuseks kehva legendi. “Kiirus oli selle kurvi jaoks liiga suur,” selgitas Tänak. “Terve päev oli väga keeruline ja pärastlõunal läks asi veelgi hullemaks. Halva legendiga oli väga raske pingutada.”

Vaatamata ebaõnnestumisele leidis Tänak Hispaania rallis ka helgeid momente. “Esimesel päeval sõitsime välja paar head katseaega ja asfaldile jõudes tundsin ennast väga hästi – auto käitus kenasti ja olin kõikidel katsetel enesekindel,” võttis ta ralli kokku. Samas tõdes ta, et hooaja säärane lõpp ei olnud ülemäära positiivne. “Üritasime kogu hingest, kuid selline hooaja lõpp tekitab hinges suure pettumise,” nentis Tänak.

Seda enam, et hooaeg möödus Ott Tänakul üle kivide ja kändude ning tiimipealik Malcolm Wilson oli oma pahameelt saarlase suhtes ka avalikult meedias väljendanud.

Mis saab Tänakust järgmisel aastal, pole ametlikult teada antud. Erinevate allikate põhjal on Tänakul kindlasti võimalus MM-sarjas jätkata, kuid selleks tulevat tal kõvasti tuulutada oma ja sponsorite rahakotti.

Hispaania ralli võitis endale juba maailmameistritiitli kindlustanud Sebastien Loeb, kelle jaoks oli tänavune hooaeg viimane täispikk MM-sari. Teine oli soomlane Jari-Matti Latvala ja kolmas Mikko Hirvonen.

 

MM-i lõppseis

1. Sebastien Loeb 270 punkti; 2. Mikko Hirvonen 213; 3. Jari-Matti Latvala 154; 4. Mads Østberg (Ford, Norra) 149; 5. Petter Solberg (Ford, Norra) 124; 6. Jevgeni Novikov (Ford, Venemaa) 88; 7. Thierry Neuville (Citroën, Prantsumaa) 53; 8. Ott Tänak (Ford, Eesti).

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 171 korda, sh täna 1)