Lionsid andsid välja heategevusliku ristsõnaajakirja (6)

Lionsid andsid välja heategevusliku ristsõnaajakirja

PALJU VÕIMALUSI: Kallemäe kooli Kuressaare filiaalile arvutite ostmise mõtte välja pakkunud Argo Kirsi hinnangul on tahvelarvutist puudega lapse arendamisel suur abi. Foto: Sander Ilvest

LC Kuressaare heategevusprojekti raames ilmunud Pirko ristsõnaajakirja müügist saadava tuluga sisustatakse Kallemäe kooli Kuressaare filiaalis toimetulekuklassi lastele tahvel-arvutite klass.

Heategevusliku ajakirja “Mõnusad ristsõnad” värske numbri kaanele on trükitud järgmised kirjaread: “iPad – puudega lapse uks uude maailma. Ostes ajakirja, aitad Kuressaare toimetulekukooli lapsi.”

1 euro maksvast ajakirjast leiab 23 lehekülge ristsõnu, mille juures lõviteemalised pildid või fotod LC Kuressaare liikmetega.

“Tuleb tunnistada, et midagi taolist – heategevuslikku ristsõnaajakirja – ma varem kuskil näinud ei ole,” ütles LC Kuressaare president Jaan Lember.

Arvutist on palju abi

Heategevusliku ristsõnaajakirja saamislugu on Lembri sõnul lihtne. “[OÜ Pirkora juhatuse liige] Raivo Alt on meil klubis uus mees – aasta olnud – ja kui arutasime, mida uut teha, pakkus ta tulu saamise võimalusena välja, et võiks teha sellised ristsõnad,” rääkis Lember.

“Teadsin, et meie klubis on mehi, kes on varem ristsõnu teinud, näiteks Avo Levisto ja Mati Heero,” lausus Raivo Alt. “Arutasime asja ja otsustasime, et teeme ära.”

Alt kiitis Pirko ristsõnade väljaandmisega seotud ettevõtete vastutulelikkust heategevusliku numbri puhul. “Näiteks trükikoda Lakrito ei võta üldse töötasu, paberifirma Antalis tegi allahindlust, Lehepunkt teeb aga erikampaania ja müüb seda numbrit kuu aega kauem kui tavaväljaandeid.”

Idee koguda raha just tahvelarvutite ostuks pärineb sotsiaalvaldkonna abilinnapealt Argo Kirsilt, kel endal kodus kasvamas erivajadustega laps. “Toimetulekuklassi intellektipuudega lastel pole arvutiklassi kunagi olnud,” tõdes Kirss.

Tema hinnangul on tahvel-arvutist puudega lapse arendamisel suur abi. “Selle kasutamine on puudega lapsele jõukohane – ei pea kasutama hiirt ega klaviatuuri, vaid meeldivat asja saab otse ekraanil puudutada.”

Argo Kirsi sõnul aitavad tahvelarvuti programmid lapsel õppida nii igapäevaelus vajalikku kui ka aega sisustada. “Arvuti annab küll häälte, küll visuaalsete muutustega tagasisidet, mida näiteks klotsid või isegi elektroonilised mänguasjad ei tee või ei tee piisavalt. See on nendele lastele suur asi,” teab Kirss.

Võimaldab ka suhelda

“Ka need lapsed, kes sügavama intellektipuude ja motoorikapuude tõttu üldse mitte või siis väga vähe liigutada saavad, suudavad tahvelarvutis teha ilusaid asju – kutsuda ekraani katsudes esile pilte või helisid.”
Kui mujal maailmas kasutatakse tahvelarvuteid ka intellektipuudega laste koolides, siis Eestis tehakse seda vaid mõnes nn tavakoolis.

Kallemäe kooli Kuressaare filiaalile, kus toimetuleku-klassis on kuni kuus õpilast, on kavas muretseda seitse tahvel-arvutit – nii lastele kui ka õpetajale. “Pluss tarkvara ja ehk veel mingid tehnilised seadmed,” lisas Lember.
Tänasest 15. jaanuarini müüdava ristsõnaajakirja tiraaž on 15 000.

Toimetulekuklassile arvutite ostmiseks saab raha ka annetada. Pangarekvisiidid on: Lions Club Kuressaare, a/a 10022031075001, märksõna “iPad”.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 826 korda, sh täna 1)