Eksministrid kritiseerivad ühendametit (3)

Kolm endist siseministrit peab politsei- ja piirivalveametis esile kerkinud probleemide üheks põhjuseks kolme ameti ühendamist.

“Möödunud nädalal avalikuks tulnud rikkumised politseis ja selle varjamine juhtide poolt on üks fakt, et ühendasutuse struktuur, alluvussuhted ja praegune meeskond ei võimalda erinevate kultuuride ja tavadega liidetud organisatsioonidel toimida ühise asutusena,” teatasid endised siseministrid Kalle Laanet, Ain Seppik ja Toomas Varek BNS-ile.

“Olukorra muudab veelgi tõsisemaks asjaolu, et julgeolekut tagavad asutused on keskendunud rikkumiste arvule, mis on eelkõige tingitud politsei alarahastusest. Kõik kvoodid ja soov neid ületada on kui sotsialistlik võistlus. Efektiivne politseitöö ei seisne määratud trahvide hulgas, see on tulemuslik vaid siis, kui rahvas politseid usaldab,” seisab kolme endise keskerakondlase avalduses.

Politsei- ja piirivalveameti (PPA) peadirektor Raivo Küüt otsustas esmaspäeval esitada Ida prefektuuris määratud ebaseaduslike karistusotsuste avalikuks tuleku tõttu lahkumisavalduse, mida siseminister Ken-Marti Vaher ei kavatse valitsusele esitada enne järgmise aasta märtsi.

Ida prefektuuri liiklustalitus määras mullu 178 inimesele taatlemata kiirusemõõtja andmete põhjal ebaseadusliku trahvi, mille politsei- ja piirivalveameti (PPA) juhid alates peadirektor Raivo Küüdist teadlikult maha vaikisid.

Siseministeeriumi teatel kasutasid Ida prefektuuri politseinikud lisaks veel kahel juhul raskeveokite tegeliku massi kontrollimiseks nõuetekohaselt taatlemata kaalusid.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 430 korda, sh täna 1)