Vallavalitsustes avastati rikkumisi (2)

Kolmandas kvartalis kontrolliti Saare maakonnas 21 ettevõtet ja tuvastati 76 nõuete rikkumist.

Põhiliselt külastasid inspektorid vallavalitsusi.

“Täiesti 100 protsenti korras vallavalitsushooneid ei ole, aga kõige parem oli olukord Muhus,” rääkis tööinspektsiooni inspektor Rein Nelis Saarte Häälele.

Nelise sõnul olid peamised rikkumised näiteks ohutusjuhendite puudumine nii tehtava töö kui ka töövahendite kohta, korraldamata oli töökeskkonna riskianalüüs.

Rikkumisena läks kirja ka see, et töötajatele, kes töötavad üle poole tööajast kuvariga, oli korraldamata tervisekontroll. Tuvastati ka esmaabivahendite puudumine, reguleeritava kontoritöötooli puudumine või selle mittekorrasolek.

Nelise andmetel esines puudusi ka valgustuse osas, töökohtade ebasobivat paiknemist akna suhtes ning arvuti klaviatuuri kasutamisel puudus sageli küünarvarte toetamise võimalus.

Teine suurem valdkond, mida tööinspektorid suvel Saare maakonnas kontrollisid, oli ehitus. Ka selles valdkonnas avastati mitmeid rikkumisi. Põhiliste rikkumistena tõi Nelis välja piirete ja turvavarustuse mittekasutamist kõrgustes töötamisel, ehitusplatside puudulikku piirestamist, komistamisohtu tekitavate juhtmete ja voolikute paiknemist liikumisteedel. Samuti esines omavalmistatud tellinguid, millel puudus ehitusinseneri projekt, ning mõnel ehitusplatsil puudus töö-ohutuse plaan.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 840 korda, sh täna 1)