Statistikaameti andmetel ööbis Eestis selle aasta üheksa kuuga rekordilised 2,2 miljonit sise- ja välisturisti, mis on 4 protsenti enam, kui eelmisel aastal sama aja jooksul. Saaremaal nii hästi ei läinud.
Jaanuarist septembrini registreeriti Saare maakonnas 223 725 ööbimist. Aasta tagasi oli sama näitaja 243 240. Kuressaare turismiinfokeskuse juhataja Karmen Paju sõnul ei kajasta see arv päris kindlasti Saaremaa külastajate koguarvu. Tegemist on tasulises majutuses ööbinud külastajate arvuga, millele lisanduvad sõprade-tuttavate juures ööbijad, kruiisituristid ja jahtlaevadega Saaremaale saabujad.
Kui uurida statistikaameti andmeid, siis nende kohaselt tabas eriti suur langus Saaremaad juulis, mis on traditsiooniliselt põhiline puhkusekuu. Ööbimiste arv kasvas ainult jaanuaris ja sedagi vaid 32 ööbimise võrra.
Karmen Paju tunnistas, et kuigi Eestit külastavate välismaalaste arv on statistika andmetel märkimisväärselt kasvanud, jõuavad turistid Tallinna kõrval Eesti teistesse piirkondadesse aeglasemalt. Oma osa on seejuures kindlasti mänginud suvine vilets ilm. Lisaks on turistid väga hinnatundlikud. “Veel on turismi kitsaskohad meie vähene tuntus ja turismitoodete ühekülgsus,” lisas Paju.
olen praegu sõbral külas, elame töötame perega soomes, oleme sinna sisse kirjutatud. käime paari kuu tagant saares, kodus, selleks, et toome neile soomest süüa ja igasugu muud vajalikku, aga me ei ole turistid ja ega me saarele rohkem raha jäta kui praamipilet
eee, kellele sa soomest süüa tood, kui su pere soomes elab ja töötab ? käid sõpradele soomest sööki toomas.. ? Pigem viiakse siit toidukraami soome, mitte vastupidi
Bensiin on niigi kallis, Saaremaale sõitu ruineerib põhiliselt kallis praamipileti hind ja passimine ühel ja teisel pool väina. Kes korra Saaremaal käinud, naljalt enam tagasi ei tule. Autotäie inimeste üleveo eest tuleb maksta samapalju kui Tallinnast Kuressaarde bensiini eest. Kohalikele ja turistidele on vaja silda, siis jääks ära see passimine lodja ootel ja üks atraktiivne turismimagnet oleks juures.
Turistidele küll silda vaja ei ole. Mis juhtub turistiga, kui on väga kiire ja mugav tee saarele ja tagasi ? Tekib väga palju ühepäevaturiste, kes ei jää Saaremaale ööbima. Pooled SPA-d võivad siis uksed kinni panna.