Maasi küla hobused said uue kodu (4)

Maasi küla hobused said uue kodu

UUES KODUS: Viletsas seisus olnud hobused on tänaseks leidnud uue peremehe. Foto: arhiiv

Saarte Hääl kirjutas tänavu märtsis Orissaare vallas Maasi küla tallis peetud hobustest, kes elasid halbades tingimustes. Tänu tähelepanelike külaelanike vihjetele hakati hobuste olukorrale rohkem tähelepanu pöörama ning tänaseks on loomad uues kodus.

“Sõitsin ükspäev tallist mööda ja seal pole enam ühtegi hobust,” kinnitas Saarte Häälele hobuste olukorra pärast talvel tõsist muret tundnud külaelanik ja samuti hobusekasvataja Halliki Hanso, kel on tõsiselt hea meel, et loomadel nüüd paremad tingimused on.

“Küsimus on lahendatud ja sinna lauta enam loomi ei tule,” kinnitas Eesti hobuse kasvatajate haruseltsi juhataja Aarne Lember, lisades, et on selle probleemiga terve suve tegelenud ning tänaseks on leitud inimene, kes oli nõus loomad oma hoolde võtma ning nood elavad nüüd mereäärsel karjamaal. Maasi tall tehti tühjaks ja viimased hobused viidi uude koju esmaspäeval.

Lembri sõnul ei olnud see otsus oma loomadest lahti öelda aastaid hobuseid pidanud Marika Igele kerge, kuid vastastikusel mõistmisel sai asi siiski lahendatud.

“Tal on võimalik oma loomi vaatamas käia,” kinnitas Lember, lisades, et hobuseid oli Ige jaoks lihtsalt palju ning loomade rasket olukorda poleks tõenäoliselt tekkinud, kui neid oleks vähem olnud.

Märtsi alguses palus loomakaitse liit Saaremaa veterinaarkeskusel viivitamatult kontrollida hobuste pidamise tingimusi Orissaare vallas Maasi külas, sest külaelanike saadetud vihje kohaselt on räämas tallis elavad Marika Igele kuuluvad hobused väga halvas seisus. Lisaks olevat mitu looma ka surnud.

Maasis hobuste olukorraga toona tutvumas käinud spetsialistide hinnangul hobused otseselt näljas ei olnud, kuid loomade eest hoolitsemine käis perenaisel nende arvates üle jõu.

Marika Iget ei õnnestunud telefoni teel kätte saada.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 852 korda, sh täna 1)