Saaremaa motokrossihooaeg lõppes Lümandas

27. oktoobril toimus Lümanda krossirajal Saaremaa meistrivõistluste otsustav kolmas etapp, kus selgusid ka Saaremaa meistrid. Mõni päev varem üllatas meid talv oma varase tulekuga ja see ehmatas ära nii mõnegi krossimehe. Õnneks Lümandas lund eriti ei olnud ja võistluspäeval oli ilus ilm, nii et võistlus sai teoks plaanipäraselt ja ega üks õige krossimees lasegi end ilmast segada.

Kõige tugevamas, MX Openi klassis võttis võidu Pärnu mees Mario Tõnisoja ja see tagas talle ka Saaremaa meistri tiitli. Teiseks tuli meie oma noor tõusev täht Henri Haramaa ja sama koht sai temale ka üldarvestuses. Kolmanda koha võitis etapilt Ragnar Laak, kuid üldkokkuvõttes tuli kolmandaks Meelis Vahter.

Kõige osavõturohkemas, MX Hoby klassis võttis tubli sõiduga mõlemad võidud kindlalt Vaido Vahter ja see tagas talle üldarvestuses ka esikoha. Teise koha poodiumil hõivas Margus Kiil ja kolmanda koha sai Raimo Koppel. Üldkokkuvõttes aga tuli teiseks Den-Tarmo Tool ja kolmandaks Mart Kiil.

Veteranide 40+ klassis ei andnud kellelegi sõnaõigust MM-i kogemusega Haapsalu mees Reio Engman, kes võitis mõlemad sõidud. Teise koha hõivas jällegi mandrimees Allan Kelder ja kolmanda koha sai etapilt Meelis Vahter.
Sellest Meelisele aga piisas, et võita Saaremaa meistri tiitel. Üldarvestuses jäi teiseks Andres Haramaa, kelle lootused meistritiitlile kadusid koos esimese sõidu katkestamisega Lümandas. Kolmandaks tuli üldkokkuvõttes Raivo Maasik.

MX 85 cc-klassis võitis Kevin Radsin, teine oli Aaron Nau ja kolmas Tanel Vahter. Sama oli lõpuks ka järjekord üldarvestuses.

Pitbike’i klassis võidutses Ervin Kuris, teiseks tuli Marek Kõre ja kolmas oli Kert Reinhold, kes võttis üldarvestuses meistri tiitli. Üldarvestuses tuli teiseks Henri Luik ja kolmandaks Karl Lõbus.

Quad 100 paremusjärjestus Lümandas oli: 1. Siim Saat; 2. Robin Malk; 3. Virgo Mitt. Peaaegu sama oli ka MV üldarvestus: 1.Siim Saat; 2. Robin Malk; 3. Jako Männikust.

Kõige väiksemate, MX/Quad 50 cc arvestuses oli esimene Virgo Mitt, teine Otto-Mattias Rootalu ja kolmas Elisaveta Sipelgas. Üldarvestuse kokkuvõttes võttis meistritiitli ainus võistlustel osalenud tubli krossitüdruk Elisaveta Sipelgas, kellele järgnesid Henri End ja Virgo Mitt.

Kokku osales 2012. a Saaremaa meistrivõistlustel 89 krossisõitjat ja tahame siinkohal tänada kõiki osalejaid ja kaasaelajaid. Eriline tänu kõikidele sponsoritele, toetajatele ja abilistele, kes aitasid kaasa võistluste korraldamisele ja läbiviimisele.

Järgmisel aastal on plaan tuua Saaremaale üks mandril väga populaarne EHKK-i (Eesti hobikrossiklubi) etapp, kust osavõtt on ikka väga massiline ja milles osalevad ka paljud Eesti tippkrossisõitjad.

Saaremaa motoklubi
www.saaremaamotoklubi.ee

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 495 korda, sh täna 1)