Madis Kallas jäi Neinar Selile alla

Madis Kallas jäi Neinar Selile alla

LÄBI: EOK vastne president Neinar Seli (vasakul) on oma punased roosid kätte saanud. Madis Kallasel jääb vaid tõdeda, et seekord oli tema panuseks debati tekitamine. Foto: Liis Treimann / Postimees

Eile valiti Eesti olümpiakomitee presidendiks järgmiseks neljaks aastaks 85 poolthäälega Neinar Seli. Meie mees Madis Kallas kogus 29 häält. Asepresidentideks valiti Kristina Šmigun-Vähi ja Toomas Tõnise.

“Läks nii nagu läks, 29 häält. Ei olnud rohkem ega vähem, kui ma alguses arvasin,” ütles Madis Kallas Saarte Häälele pärast valimistulemuste teatavakstegemist. “Sportlasena lootsin ma loomulikult paremat tulemust,” tunnistas Kallas, kes kandidaadiks seadmisel kogus 15 toetushäält. Selil oli neid tookord kokku üle 60.

Kallas sai eile toimunud EOK suurkogul aega oma lõpukõne pidamiseks ja pidi ka vastama küsimustele. Nii mõnelegi vastates kasutas Kallas ehtsaaremaalikku huumorit. Näiteks küsis Laine Randjärv, mis keeli Kallas ka räägib. “Inglise keelt, vene keelt vähem, eesti keelt ja Saare murret,” kostis Kallas, viidates ilmselgelt hiljutisele temaga seoses lahvatanud “ö”-skandaalile.

“Ma ei ole väsinud, ma olen õnnelik. Saaksin ma Eesti spordile vaid veel enam anda. Tänan teid – südamest!” lõpetas Kallas oma kõnes tema jaoks enam kui pool aastat kestnud valimiskampaania.

Lähitulevikus jätkab Madis Kallas tööd Saare maakonna spordinõunikuna ja tegeleb edasi ka Saaremaa koondise viimisega Saarte mängudele. Teistele valitavatele ametikohtadele olümpiakomitees Kallas põhimõtteliselt ei kandideerinud.

Eesti spordi tuleviku kohta Neinar Seli valitsemise all arvas Kallas, et kui Seli suudab kõik need ideed ellu viia, mis ta oma programmis lubanud on, võidab eesti sport väga palju. “Aga loomulikult on seal palju küsitavusi ning hinnangu saab anda alles kolme või nelja aasta pärast,” rääkis ta, vihjates, et tibude lugemise aeg alles tuleb.

Kallas leiab, et võrreldes diplomaatilise poliitiku Mart Siimanniga on Neinar Seli puhul tegemist suurärimehega.

“Neinar Selil on väga rikka inimesena kindlasti plusse, aga saab näha,” jäi Kallas äraootavale seisukohale. Üks Seli valimislubadusi ongi suurendada nelja aastaga sponsorite hulka kolm korda, seda on paljud pidanud utoopiliseks.

Kallase sõnul seisab uue presidendi ees kindlasti ülesanne tõestada avalikkusele ja ka spordi rahastajatele, et puhas, dopinguteta sport on võimalik.

Kallas usub oma sõnul, et spordialadel, mida on raputanud viimase aja dopinguskandaalid, on sponsoreid kindlasti vähemaks jäänud. Oma kogemustest julgeb Madis Kallas aga kinnitada, et puhas sport on tõepoolest võimalik.

Tõnu Veldre, Raul Vinni

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 350 korda, sh täna 1)