Väikelaevaehitajad tekitasid Saksamaal korralikku huvi (3)

EAS viis läinud kuu lõpul 14 Eesti paaditootjat Hamburgi paadimessile Hanseboot 2012. Saaremaalt käis messil kolm väikelaevaehitusega tegelevat ettevõtet: Saare Paat, Kasse Paadid ja Vätta Puit.

Saare Paadi tegevjuht Peeter Sääsk sõnas Saarte Häälele, et nemad olid Hansebootil esindatud kolme alusega: jahtlaevadega Saare 38 ja Saare 41ac ning mootorpaadiga Stormer 7. Sääse kinnitusel oli messikülastajate huvi Saare Paadi toodangu vastu suur. “Võime öelda, et Saare kaubamärk on tänaseks Saksamaal tuntud ja hinnatud,” tõdes ta. Messi ajal Peeter Sääse sõnul müügilepinguid siiski veel ei sõlmitud. Need peaks vormistatama järgneva kahe nädala jooksul. “Praegune seis lubab oodata mitut uut tellimust,” oli Sääsk optimistlik.

Vätta Puit OÜ juhataja Indrek Aavik kinnitas samuti, et messil läks hästi. Aaviku sõnul käisid nad messil 1938. aastal ehitatud Pettersson–tüüpi puukaatriga. “Näitasime meie võimekust restaureerida vanasid ja ajaloolisi meresõiduvahendeid,” selgitas ta.

Messi külastas ligikaudu 80 000 inimest ja umbes pooled neist külastasid Indrek Aaviku sõnul ka EAS-i organiseeritud Eesti boksi. “Saime väga häid kontakte nii paatide restaureerimiseks kui ka vanade ajalooliste majade akende ja uste valmistamiseks ja restaureerimiseks,” kinnitas ta.

Aaviku sõnul on neil praeguseks tänu Eesti väikelaevaehitajate liidu tegevusele viie aasta pikkune messidel osalemise kogemus. Osaletud on Eestis, Soomes ning nüüd ka Saksamaal toimunud laevamessil. “Kuna meie toodang on väga spetsiifiline – eritellimusel uksed, aknad, trepid, paadid, – siis peame väga oluliseks oma firma tutvustamist.”

27. oktoobrist 4. novembrini kestnud Hanseboot on üks mitmekülgsema väljapanekuga ja tähtsamaid paadimesse Põhja-Saksamaal ja Skandinaavias.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 571 korda, sh täna 1)