Kudjape lapsed ei mahu hommikuse bussi peale (12)

Kudjapel elavatel koolilastel on hommikuti raske kooli jõuda, sest linnaliini bussi nad lihtsalt ei mahu. Saare maavalitsusest kinnitati, et probleemile on lahendus leitud.

“Täiesti ebareaalne, et lastele on ostetud kuupiletid ja iga kord sõita ei saagi,” kirjutavad Kudjape lapsevanemad oma murest Saare maavalitsusele. Probleemiks on hommikune bussiliin nr 1, buss on kell 7.37 Kudjapele jõudes nii täis, et lapsed lihtsalt ei mahu bussi ja jäävad maha. Kõigil ei ole ka võimalust autoga kooli minna. Kaks lapsevanemat on seetõttu korraldanud ise transpordi kuuele lapsele.

Kui lapsevanemad oma murega AS-i Harjumaa Liinid poole pöördusid, öeldi, et vajadusel sõidab Kudjapelt läbi Muratsi buss, mis samamoodi läheb Kuressaare gümnaasiumi juurde, nii et lapsed saaksid ka sellega kooli. Kuid paljudel hommikutel sõidab see buss mööda Kudjapele sisse keeramata.

“Ehk oleks mõistlik teha see Kudjape-ots kohustuslikuks,” tegid Kudjape lapsevanemad ettepaneku Saare maavalitsusele.

Harjumaa Liinide esindaja kinnitas eile, et nad on tõepoolest oma kulu ja kirjadega pannud Muratsi bussi Kudjapelt läbi sõitma, sest kuigi Kudjape liini sõidab suur buss, ei mahu kõik sõita soovijad sellesse hommikul ära. Samas tõdes esindaja, et kahjuks ei ole ettevõttel võimalik seda iga päev teha, sest vahel on bussi mujal rohkem vaja.

Tänaseks on aga Harjumaa Liinid ja Saare maavalitsus liini rahastamise suhtes kokkuleppele jõudnud.

“Probleem on tänaseks lahenduse leidnud,” kinnitas Saare maavalitsuse ühistranspordi nõunik Taavi Kurisoo, lisades, et kuigi ametlikult peab Muratsi buss Kudjapelt läbi sõitma alates 15. novembrist, lubati alustada juba täna.
Saarte Hääl kajastas täpselt sama teemat mullu novembris, sest ka siis pidid Kudjape ja Marientali elurajooni lapsed mitu päeva järjest sõitma kooli puupüsti täis bussides ja osa õpilasi jäi ka maha. Toona oli probleemiks see, et liinil sõitis vaid väike buss ning seetõttu tekkis ka bussi mahtumise probleem. Siis tõi vedaja liinile uue suure bussi, millega probleem lahendatud sai.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 761 korda, sh täna 1)