Juhtkiri: Arsti pole, taastuge kodus! (10)

Insult või mistahes muu raske haigus on haigestunu perekonna jaoks tragöödia. Sel puhul ellujäämine on õnn. Paraku võib see õnn jääda üürikeseks, kui taastusravi tuleb oodata vaat et aastaid, nagu selgub meie tänasest lehest. Juulis insuldi läbi elanud kuressaarlane vajab tekkinud kõnehäire ravimiseks logopeedi – ent järjekord logopeedi juurde on ületuleva aastani!

Soovitus sel puhul kodus teleka vaatamist võib ju aidata haigel oma vaba aega sisustada, aga mitte tal taas töövõimeliseks saada.

Sellised lood teevad mitte ainult nukraks ja jõuetuks, vaid seavad kahtluse alla ka arstide varasemad jõupingutused. Võib-olla on arstid pidanud tegema ennastsalgavat tööd selleks, et inimene surmasuust välja tuua, ent nüüd, mil oleks vaja teha järgmine samm, et taastuks inimese võime tööd teha, jäetakse ta lihtsalt abita. Asi ei ole ju ainult logopeedi pikas järjekorras. Ka muu taastusravi järjekorrad on hirmpikad.

Otsida tasulist abi? Aga võib-olla pole perekonnal selleks raha? Rehabilitatsiooniteenus peaks olema ju haigekassa kulul.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 554 korda, sh täna 1)