Hilmo Seppeli raamat meenutab noorusaega Leisis (4)

Leisi päritolu endine õppejõud Hilmo Seppel (80) annab välja raamatu, milles räägib muu hulgas oma vanematest, kes Leisi koolis pedagoogidena töötanud.

“See on lugu minust ja meie perekonna eluteest,” ütles Keilas elav Hilmo Seppel (80), kes sai hiljuti Leisi vallalt raamatu väljaandmiseks 500 eurot toetust.

1,5aastase tööga valminud ja autori lapsepõlveaegse hellitusnime järgi pealkirja saanud “Illinuku lugu” on põnev lugemine eelkõige Leisi valla inimestele, sest raamatu esimene peatükk jutustab Seppelite perekonna elust Leisis ja selle ümbruses, kuni 1949. aasta küüditamiseni. Raamatu hilisemad peatükid keskenduvad küüditatud perekonna elule Krasnojarski krais ja jõuavad välja tänapäeva, kus raamatu autor peab Keilas pensionipõlve.

Hilmo Seppel märkis, et kuigi ta ise oli Tallinna tehnikakõrgkooli professor ja tema vend Tallinna tehnikaülikooli dotsent, ei ole nende panus Eesti haridusse võrreldav vanemate omaga. “Milline aukartus oli siis õpetajate vastu, paljude kooliõpilaste vanemad saatsid neile isegi Siberisse toidupakke,” lausus Seppel, kelle sõnul kirjutas tema isa Leisi ja Saaremaa elust hulgaliselt raamatuformaadis meenutusi. Umbes 200 lehekülje paksune “Illinuku lugu” peaks ilmuma järgmise aasta esimeses kvartalis.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 313 korda, sh täna 1)