Pihtla valda on tabanud vargustelaine (20)

Viimastel kuudel on Pihtla valla elanikke tabanud vargustelaine ning kohalike hirmuks muutuvad kurjategijad üha nahaalsemaks, sest bensiini kätte saamiseks lõhuvad pätid juba autosid.

“Onul murti garaaži sisse ja lammutati auto laiali, et bents kätte saada,” kirjutab Facebooki leheküljel Sirli, kes palub kõikide Pihtla ja Sandla kandi tuttavate abi, et saada mingitki aimdust, kes võiks olla sihukeste tegude taga.
Sirli lisab, et sel ajal, kui onu garaaži sisse murti, oli mees ise kodus, ning et vargad lähevad üha nahaalsemaks. Lisaks oli Sirli tuttavalt vanemalt mehelt varastatud bensiinipaak koos kütusega.

“Meie piirkonnas pole selliseid vargusi enne olnud,” ütles Saarte Häälele Sandla küla elanik, tuues näite, kuidas möödunud nädalavahetusel lõhuti tema tuttaval auto bensiinipaagi luuk, et kütus kätte saada. Tegemist oli aga nädalavahetuseks rendifirmalt võetud autoga.

Pihtlas viimasel ajal sagenenud vargustest on teadlik ka Pihtla vallavanem Jüri Saar, kes lubab politseile kuritegude lahendamiseks igati abi ja tuge pakkuda ning teha kõik, mis võimalik.

“Meie mureks on meie kodanike turvalisus,” ütles Saar, lisades, et siiamaani on Pihtla vallas kõik ikka hästi olnud.
“Kütusevargusi tuleb ikka ette,” ütles Saarte Häälele politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Hedy Tammeleht, lisades, et toimunu asjaolude selgitamiseks on alustatud kriminaalmenetlust ning hetkel pole rohkem kommenteerida võimalik.

Viimase paari kuu jooksul on kurikaelad Pihtla vallas võõrasse hoonesse sisse tunginud vähemalt üheksal korral ning omanikele tekitatud kahju ulatub juba tuhandetesse eurodesse.

 

Kuriteod Pihtla vallas

Ööl vastu 5. novembrit tungiti Rahniku külas talu garaaži ning varastati sõiduauto ja murutraktori paagist kütust.

Vaid nädal varem, ajavahemikus 28. oktoober kuni 1. november oli Ilpla külas tungitud talu kõrvalhoonetesse ning varastatud mootorsaag ja mitmesuguseid tööriistu.

Ajavahemikus 20. oktoober kuni 2. november on Nässuma külas sisse tungitud ühte tallu ja selle kõrvalhoonetesse.

Ajavahemikus 21.–26. oktoober on Sutu külas sisse tungitud ühte suvilasse ning varastatud kõlar, võimendi ja 1-kilone pulberkustuti.

Ajavahemikus 14.–15. oktoober varastati Sandla külas kütust garaažis seisvast sõiduautost.

Ajavahemikus 1. mai kuni 21. september on Kõljala külas talu territooriumilt varastatud kaks tõstukiakut ja tankigeneraator.

Ajavahemikus 28. august kuni 2. september on Kuusiku külas sisse tungitud suvilasse, kust varastati kaks kunstnahast istmekatet.

Ajavahemikus 1.–2. september on Kuusiku külas elamust ja saunast varastatud turvakaamerad, päikesepaneel ja kaks taskulampi.

Ajavahemikus 2.–3. september varastati Pihtla küla kauplusest sigarette.

Allikas: Politsei

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 874 korda, sh täna 1)