Orissaare vilistlased loodavad kooli säilimist (3)

Orissaare gümnaasiumi (OG) vilistlasõhtu ühisel ümarlaual peeti võtmeküsimuseks Orissaare piirkonna ja gümnaasiumi säilimist.

Kuna kohal olid kolme võtmepositsiooniga asutuse juhid – OG direktor Peeter Hansberg, spordihoone juhataja Kaire Nurja ja muusikakooli direktor Martti Nõu –, siis sündis arutelu käigus mitmeid ettepanekuid edasiseks. Nimelt töötab kolm asutust järgmise kuu jooksul välja OG tutvustamise programmi, arvestades, et tutvustamistegevused toimuvad veebruaris 2013.

“Gümnaasiumi, spordihoone ja muusikakooli ühine tegevus on siin eluliselt vajalik, mitte ainult gümnaasiumile, kes on esimene võitja, kui õpilasi lisandub, vaid kogu Orissaarele, mille tähendus Ida-Saaremaal tõuseb,” jõuti ühises arutelus seisukohale.

Leiti, et kuna Orissaare on Ida-Saaremaa loomulik tõmbekeskus geograafiliselt, siis on vaja väga palju tööd teha, et ta tegelikult tõmbekeskusena ka toimiks. Kui õitseb gümnaasium, õitseb vald ja areneb Ida-Saaremaa, sest noored ja nende pered jäävad siia ning arendavad oma kohalolu ja tegemistega edasi ka kohalikku keskkonda.

Juttu oli ka sellest, et töökohti on piirkonnas vähe. Samas arvati, et kui on inimesi, siis tekivad ka töökohad nendesamade inimeste tegemistest.

Kooli vilistlane, OG SA nõukogu liige, Orissaare kultuurimaja juhataja Anu Viljaste ütles Saarte Häälele, et selliste kokkusaamiste eesmärk on oma kooli aitamine igas mõttes. “Et maja saaks ilusaks, et gümnaasium säiliks, et noored tahaksid meie kooli tulla, ning siin saab anda oma panuse iga vilistlane, kas või väikse annetuse näol või mõne hea nõuandega,” rääkis Viljaste.

Spordihoone juhataja Kaire Nurja tõdes, et arutelust koorus välja palju positiivseid mõtteid. “Hästi tore on see, et inimesed tahavad panustada ja on valmis aitama selle nimel, et kool säiliks,” märkis Nurja. Ta kinnitas, et tema arust on sellised kokkusaamised ääretult vajalikud juba seetõttu, et iga vilistlane tahab oma südames tagasi anda seda, mida tema on omal ajal koolist saanud.

Kui varem korraldati kooli vilistlaste võistlusi veebruaris, siis nüüd toimus see teist aastat järjest novembris, kooli sünnipäeva paiku. OG 66. sünnipäeval võeti mõõtu jalgpallis ja võrkpallis. Orissaare muusikakooli õpilased andsid väikese sünnipäevakontserdi.

Vilistlaskokkusaamiste taaselustamise idee autorid on Lii ja Jüri Link. Laupäevasel kokkusaamisel olid seitsmekümne kokkutulnu seas näiteks Hannes Hanso, SA Orissaare Gümnaasium juhatuse esimees Silvi Teesalu, kohalik spordihing Milvi Viss jpt.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 583 korda, sh täna 1)