Juhtkiri: Taksod kui kaduv nähtus? (1)

Lähem pilguheit Kuressaare taksonduse igapäevaellu tekitab küsimuse, kas taksod võiksid linnapildist ühel hetkel hoopis kaduda. Näitas ju lehe kiire tänavaküsitlus, et Kuressaare kesklinnas jalgsi liikuvad inimesed sõitsid taksoga viimati rohkem kui pool aastat tagasi. Põhjuseks ennekõike vajaduse puudumine. Kas on endal auto või tunduvad Kuressaare tingimustes kõik sihtpunktid lühikese jalutuskäigu kaugusel asuvat.

Samas näitab lihtne arvutus, et pidada isiklikku autot vaid harvadeks lühikesteks sõitudeks ei tasu ennast mingil juhul ära. Arvestades talvel auto käivitamiseks kuluvat aega ja vaeva, võib taksoga poodi sõitmist lausa otstarbekaks pidada.

Vaevalt et linnaliinibussidki taksodele surmahoobi annavad. Tuleb tunnistada, et aru saamiseks, kunas ja kuhu Kuressaares bussiga sõita saab, tuleb eelnevalt ära teha tõsine kodutöö.

Ilmselgelt on mugav reisilt saabudes bussijaamas oma raskete pampudega taksosse istuda ja lasta end otse koduukse ette sõidutada. Ja kui sõber kutsub su enda juurde sünnipäeva tähistama, pole taksoga koju sõites vaja promillide pärast muretseda.

Aga ennekõike pärsib saarlaste taksosõite ilmselt rahanappus.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 417 korda, sh täna 1)