Aasta põllumees on kurgi- ja salatikasvataja Raivo Külasepp (3)

Eile toimunud konverentsil Toompeal kuulutati aasta põllumeheks 2012 Grüne Fee Eesti AS-i tegevjuht Raivo Külasepp Luunja vallast Tartumaalt.

Luunja kurgid, salatid ja maitseroheline on Eesti poelettidel müügil aastaringselt ja suuresti on selle eduloo taga firma tegevjuhi Raivo Külasepa oskuslik töö.

Energeetiku kõrgharidusega Raivo Külasepp on töötanud Luunjas juba 30 aastat. Ta alustas kunagises sovhoosis elektriinsenerina ja on nüüdseks tõusnud Grüne Fee Eesti AS-i tegevjuhiks.

Luunja kasvumajades toodetakse aastas värsket kurki 2500 t, salateid ja maitserohelist 8,55 mln tükki.

Aasta põllumehe 16 kandidaadi hulgas Saaremaad esindanud AS-i Saaremaa Ökoküla tegevjuht Koit Kull ütles, et tal on kahju, et aasta põllumehe tiitlit ei õnnestunud ka sel aastal Saaremaale või Hiiumaale tuua. “Loodan siiski, et see kellelgi kunagi õnnestub,” lisas ta.

Varasematel aastatel on aasta põllumehe tiitli vääriliseks tunnistatud Eesti kapitalil tegutsevad ettevõtjad, tänavu läks tiitel aga esmakordselt väliskapitali osalusega ettevõttesse. Grüne Fee Eesti AS on Soome-Eesti ühisfirma, kus Soome kapitali osalus on 75%.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 324 korda, sh täna 1)