Kuidas muuta Kuressaaret ettevõtjatele ligitõmbavamaks? (7)

Linna uue arengukava koostamiseks kuressaarlaste seas tehtud küsitluse raames uuriti ka, mida linlaste arvates tuleks ette võtta, et Kuressaare oleks ettevõtjatele ligitõmbavam.

Vastuseid küsimusele oli nii- ja naasuguseid. Kui mõni elanik leidis, et linnal polegi üksi suurt midagi ära teha, kuna riigi regionaalpoliitika soodustabki ääremaastumist, siis mõni teine arvas, et üht koma teist siiski leidub, mida saaks ära teha.

Küsitlustele vastanud leidsid, et linnal tuleks pakkuda soodsaid tingimusi ja ärikeskkonda. Viidati sellele, et vajalik tööjõud on Saaremaal ju tegelikult olemas. “Ettevõtlust tuleks soodustada, mitte pärssida – muuta nt maksusüsteemi ning pakkuda suuremat tuge alustavale ettevõtjale.”

Selleks, et saavutada ettevõtjate jaoks asukohana atraktiivsust ja populaarsust, tuleks vastanute arvates välja töötada ühtne ja hästi läbimõeldud regionaalarengu projekt. Soovitusena pakuti ka, et Kuressaarde tuleks luua kaugtöökeskus.

Lisaks leiti, et transpordiühendused on äri ja ettevõtluse valusaim “pudelikael”. “Võib-olla peaks linnavalitsus transpordiküsimustes olema sõnakam – ainult maavalitsus ei suuda selles küsimuses piisavalt investeeringuid ja dotatsioone meie õuele tuua. Järgmine küsimus on tööjõu olemasolu ja kvaliteet. Ehk on aeg hakata mõtlema nt sotsiaalsetele elupindadele immigratsiooni võtmes? Kolmandaks – välja arendatud võiks olla ettevalmistatud infrastruktuuriga tööstusala.”

Vähemalt ühe optimistlikuma vastanu arvates pole Kuressaares tegelikult ühtegi põhjust, miks ei saaks keegi “ettevõtlik inimene siin hetkel oma ettevõtte rajada ja edukalt tegutseda”.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 623 korda, sh täna 1)