Kuhu minna

TEISIPÄEV, 6. november

KINO
Divas kl 17.30 “Kummi-Tarzan”. Estinfilm.
Ivan Olsen on koolipoiss, kellel on suur mure. Koolis teda kiusatakse ja eriti vastik on kamp, kellele meeldib poisi pükstesse vett valada. Ivani isa on suur Tarzani-fänn ja pole poisi koolisaavutustega just eriti rahul. Ühel ilusal päeval saab Ivan aga võimaluse isa ootused mäekõrguselt ületada ning kiusupunnidele koha kätte näidata. Äkitselt ilmnevad poisil üleloomulikud võimed. Kas need muudavad tema elu lihtsamaks või keerulisemaks?
Animafilm põhineb Ole Lund Kirkegaardi tuntud lasteraamatul “Kummi-Tarzan ja teised”.
Pilet 4 eurot.

NÄITUS
Ferrumi galeriis Leelo Kivi-Vaheri maalitud portselani näitus “Muinasjutune”. Jätkub Saaremaa kunstnike tööde näitusmüük.

Kuressaare Raegaleriis Dmitri Terehovi maalid ja kunstiprojektid “Vana maja”. Avatud T–R kl 10–17; L kl 10–15.

Kuressaare kultuurikeskuse saalis Eesti fotokunstiühingu näitus “Tagasivaade”; Valmar Voolaidi fotonäitus “Saarlane Saaremaast”. I korrusel Kaupo Kikkase fotonäitus “Sugar Town” ja Lembit Michelsoni fotod Noortejazzi festivalist “Visioon “Visioonist””. Avatud E–R kl 10–19; L kl 10–16.

Ajamaja galeriis Virge Nemvaltsi akvarellid läbi aegade. Avatud E–R kl 8–18; L kl 8–16.

Orissaare kohvikus Soneburg on võimalik tutvuda Raplas elava ja tegutseva harrastuskunstniku Katri Lumi maalide väljapanekuga.
Katri Lumi on sündinud 1962. aastal Rakveres, kust elutee ta 1967. aastal Raplasse viis. Joonistamise kui hobiga tegeleb ta tõsisemalt 1996. aastast. Kaks aastat hiljem jõudis Kat-ri Lumi oma esimese isiknäituseni. Nüüdseks on ta osalenud paljudel grupinäitustel mitmel pool Eestis ning ühel korral ka naaberriigis Lätis. Samuti on ta mitmel pool esinenud isiknäitustega, kuid seekordne 12 maalist koosnev väljapanek on tema esimene ülesastumine Saaremaal.
Kunstniku sõnutsi huvitavad teda inimestevahelised suhted ja värvide kooslus selle väljatoomisel, lugupidamine ja mõistmine ning üksteisega arvestamine. “Kas on mõtet kõike mõõta?” esitab ta retoorilise küsimuse. “Valime midagi meile endile teadaolevail põhjusil, ka oma aja, kuigi on teada, et on antud vaid üks.”
Näitus jääb avatuks 4. jaanuarini 2013.

SPORT
Kaarma spordimajas kl 18.40 Kaabeltau-Saaremaa saalijalgpalliliiga 2012/2013: Kaarma VC vs. Lossi 7.

KOLMAPÄEV, 7. november

KINO
Divas kl 17.30 “Kummi-Tarzan”. Estinfilm. Pilet 4 €.

Kuressaare linnateatri Teatrikinos kl 14 “Eestlanna Pariisis”.
“Eestlanna Pariisis” on draama kahest eesti naisest Pariisis. Eesti väikelinnas elaval Annel (Laine Mägi) avaneb võimalus asuda tööle Pariisi, hooldades seal nõudlikku väliseesti vanaprouat Fridat
(Jeanne Moreau). Üksildase suurilmadaami ja provintsist pärit lihtsa naise suhe muutub aga keerukaks ja peatselt ootavad neid ees sündmused, mis muudavad mõlema elu igaveseks.
Ilmar Raagi kirjutatud ja lavastatud “Eestlanna Pariisis” maailmaesilinastus toimus augustis Šveitsis prestiižika 65. Locarno filmifestivali põhivõistlusprogrammis, kus film võitis oikumeenilise žürii auhinna.
Pilet 4/3 eurot.

ÜRITUS
Saare maakonna keskraamatukogus kl 11 ja Orissaare raamatukogus kl 16 kirjanike tuur “Eesti kirjanikud Eesti raamatukogudes”. Saaremaal kohtuvad huvilistega Heiki Vilep, Helvi Jürisson ja Merca (Merle Jääger). Kirjanikud räägivad raamatukogudes eesti kirjanduse hetkeseisust ja tulevikust ning tutvustavad ja esitavad oma loomingut.
Kirjanike ringsõite korraldavad Eesti kirjanike liit, Eesti rahvusraamatukogu ja Eesti raamatukoguhoidjate ühing. Rohkem infot kirjanike kohta saab Saare maakonna keskraamatukogu kodulehelt www.skr.lib.ee.

SPORT
Kuressaares Garnisoni 16 hoovimajas kl 18.30 Saare maakonna välkmale meistrivõistluste 1. osavõistlus.

Kuressaare spordikeskuses kl 18–19 “Liikudes tervemaks”: tund spordikeskuses. Euroopa Sotsiaalfondist rahastatava Kuressaare linnavalitsuse projekti “Tööealised (kures)saarlased tervemaks ja liikuvamaks” raames räägivad kergejõustikuklubi Saare treenerid Andres Laide ja Virge Treiel harrastussportlaste vigastustest ja nende ennetamisest.

Valjala põhikooli võimlas kl 19 IV Muhu lahtised MV võrkpallis 2012/2013: Valjala vs. Kaarma.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 164 korda, sh täna 1)