Jõulumüügid koguvad varakult hoogu

Jõulumüügid koguvad varakult hoogu

Foto: Sander Ilvest

Mõne nädala eest võis Saaremaa kaubamajas müügil näha üksikuid jõuluteemalisi pakkepabereid ja kinkekotikesi. Nüüd sätitakse jõulukaupa poodides välja juba rohkem.

Auriga keskuses asuvas Rimi kaupluses ootab sisenejaid jõulune “kuld ja kard” kohe poodi viivate väravate ees. Rimi Eesti Food AS-i kommunikatsioonispetsialist Katrin Bats tõdes, et üldjuhul hakatakse müügisaali väljapanekuid tegema kohe, kui kaup on laos, sest korraliku väljapaneku tegemine võtab lihtsalt kaua aega. Batsi sõnul on aeg näidanud, et kliente, kes mõtlevad jõuludele varakult, leidub piisavalt. “Jõulutooteid hakati kauplustes üles panema möödunud nädalal ning müügid näitavad, et juba on ka huvilisi, kes on oste teinud.” Rimi jõulukaupade hulgast on ostetud juba jõuluehteid ja kuusekarda.

Teine suur kauplus, Saare Selver pole jõulukaupa veel lettidele toonud. Selveri avalike suhete juht Annika Vilu ütles, et nemad alustavad jõulumüügiga novembri teises pooles ehk kuu aega enne jõule. Selveriski ollakse siiski seda meelt, et varased väljapanekud on klientidele pigem meelepärased. “Kauba varane väljapanek annab piisavalt aega valikuga tutvumiseks, kingiideede genereerimiseks ja kodusisustusmõtete mõlgutamiseks,” sõnas Vilu, lisades, et nende kogemus on näidanud, et suuremad jõuluostud tehakse pärast teist adventi.

Rimi jõululetis jäid fotole jõuluehteid uudistanud Liia Pahapill (vasakul) ja klienditeenindaja Janika Kruuser.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 904 korda, sh täna 1)