Esimesed sokipaarid sõduritele on juba kootud (5)

Esimesed sokipaarid sõduritele on juba kootud

SOKID VALMIS: Nobedate näppudega Helgi Sepp oli tänavune esimene sokkide tooja. Foto: Sander Ilvest

Eile jõudsid Saarte Hääle toimetusse esimesed sokipaarid meie tänavustele ajateenijatele.

“Ma koon kogu aeg, mis ma, vanainimene siis muud ikka teen,” ütles eile lausa kolm sokipaari Saarte Hääle toimetusse toonud Helgi Sepp, lisades, et on ka eelmistel aastatel sõdurpoistele sokke toonud. “Ütlesin ikka tuttavatele ka, et tuleb viia,” sõnas ta.

Samuti on juba mõned sokipaarid toodud Orissaare kogumispunkti.

Juba neljandat aastat kutsuvad Saaremaa naiskodukaitsjad koos Kadi raadio ja ajalehega Saarte Hääl kuduma ja annetama meie oma saare ajateenijatele jõuluks sooje villaseid sokke. Tänavu on Saaremaalt püssi alla võetud suvise ja sügisese värbamisega kokku üle 120 sõdurpoisi.

Lisaks ajateenijatele on naiskodukaitsjad oma šefluse alla võtnud piirivalvelaeva Valve ja Kuressaare vapilaeva Admiral Cowan meeskonna.

Selleks, et sokid jõuaksid jõuludeks poisteni, palume need kogumispunktidesse tuua 1. detsembriks ning kudumisel tuleks arvestada, et sokid mahuksid ikka meestele jalga.

Sokikogumispunktid on avatud Saarte Hääle toimetuses, Kaitseliidu staabis Kuressaares Väljaku tn 5, laste ja naiste varjupaigas Laurits (Kauba tn 5, avatud ööpäevaringselt), Pihtla vallamajas, Orissaare raamatukogus (Kuivastu mnt 37) ja Tornimäe põhikoolis.

Kindlasti palume sokkidesse peita ka jõulusoovi koos annetaja nimega ning keelatud pole ka lisada killuke magusat. Nimelisi pakke vastu ei võeta.

Kes aga kududa ei jõua, kuid tahab aidata näiteks lõngaga, siis on ka see teretulnud abi ning infot saab e-posti aadressil piret.paomees@naiskodukaitse.ee ja telefonil 71 79 469.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 490 korda, sh täna 1)